Jak wybrać szafę do sypialni?

Jak wybrać szafę do sypialni?

Wiele osób decyduje się umieścić szafę w sypialni. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można wygodnie i w zasięgu ręki przechowywać wszystkie potrzebne na co dzień rzeczy. Jednocześnie odpowiednio dobrana szafa pełni także funkcję dekoracyjną, dopełniając wystroju wnętrza.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając szafę do sypialni?

Szafy przesuwne

Kupując szafę warto zastanowić się nad tym, jak wiele rzeczy chcemy w niej pomieścić. Jeżeli zależy nam na tym, aby zyskać dużą przestrzeń do przechowywania, najlepiej zdecydować się na pojemną szafę wyposażoną w drzwi przesuwne.

Szafa tego typu pozwoli zmieścić wszystkie przedmioty, dla których brakuje miejsca gdzie indziej. Umieszczając wszystkie drobiazgi w jednym miejscu, można znacznie zwiększyć funkcjonalność mieszkania, o wiele łatwiej także utrzymać w nim porządek.

Jedną z zalet szaf przesuwnych jest to, że z łatwością można wstawić je nawet do niewielkiej sypialni – inaczej niż w przypadku szaf klasycznych nie wymagają dodatkowej przestrzeni w celu otwarcia drzwi.

Szafy z lustrem

Do sypialni dobrze nada się również szafa z lustrem. Rozwiązanie to pomoże w codziennym doborze stroju, pozwalając błyskawicznie ocenić jak prezentuje się wybrana stylizacja.

Szafa z lustrem stanowi również znakomite uzupełnienie wystroju sypialni w każdym stylu. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza w małych pomieszczeniach, pozwalając optycznie zwiększyć ich rozmiar.

Szafy drewniane

Jeżeli zależy nam przede wszystkim na wytrzymałości szafy i na tym, żeby mebel służył nam przez długie lata, dobrym wyborem będzie szafa drewniana. Dzięki trwałości bez trudu wytrzyma remont czy przeprowadzkę.

Właściwości antystatyczne drewna sprawiają, że osadza się na nim stosunkowo niewiele kurzu. W związku z tym szafa drewniana świetnie nada się do sypialni alergika.

Drewno to materiał, który dobrze sprawdzi się przede wszystkim w sypialni urządzonej w stylu klasycznym. Drewniana szafa pozwoli nadać wnętrzu efekt ponadczasowej elegancji.

Jaką szafę wybrać?

Aby dobrać idealną dla siebie szafę do sypialni, warto zwrócić uwagę na kilka spraw.

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym jak wiele rzeczy chcemy w niej przechowywać, a następnie odpowiednio dobrać rozmiar mebla.

Jeśli chodzi o kolor, najlepiej wybrać taki który dopasuje się do wystroju naszej sypialni. Jeśli nie mamy pewności jaki odcień będzie odpowiedni, w większości wnętrz sprawdzą się jasne, neutralne barwy.

Przed dokonaniem zakupu warto również upewnić się, że mebel bez trudu zmieści się w pomieszczeniu, w taki sposób aby z łatwością można było z niego korzystać.

Przemyślenie powyższych kwestii pozwoli wybrać szafę, która będzie służyć nam przez długie lata.