Czego nie robić przed wielkim wyjściem?

Czego nie robić przed wielkim wyjściem?

Znasz to uczucie, kiedy tuż przed wielkim wyjściem coś idzie nie tak? Większość kobiet niestety miała taki problem – impreza tuż tuż, chcemy wyglądać pięknie, ale niestety wszystko obraca się przeciwko nam. Jak uniknąć stresujących sytuacji? Przede wszystkim nie zostawiać pewnych rzeczy na ostatnią chwilę. Czego nie robić przed wielkim wyjściem? Oto kilka zasad, których powinnaś przestrzegać.

Czego unikać przed imprezą?

Przed wyjściem na pewno nie należy depilować nóg… i pach. Zabieg może zwyczajnie podrażnić skórę. Jeżeli zatem nie chcesz, by pieczenie i swędzenie popsuły ci dobrą zabawę, pozbądź się niechcianych włosków prędzej. Depilacja 2-3 dni przed imprezą to bezpieczny czas na taki zabieg. W tym samym czasie warto wykonać także regulację brwi i zrobić peeling całego ciała. Ewentualne podrażnienie skóry zdąży wtedy zniknąć.

Czego nie robić przed wielkim wyjściem poza depilacją? Uważaj na samoopalacze… Jeśli zamierzasz użyć takiego kosmetyku, zrób to kilka dni prędzej. Dzięki temu zdążysz usunąć ewentualne nierówności i zacieki. Jeśli nie masz wprawy w nakładaniu samoopalacza, przed użyciem wymieszaj go z balsamem do ciała. W ten sposób uzyskasz delikatną, równomierną opaleniznę, bez ryzyka plam.

Co z makijażem?

Dzień przed imprezą to ostateczny moment na intensywniejsze zabiegi pielęgnacyjne. Warto wtedy wykonać peeling twarzy (najlepiej enzymatyczny, łagodny dla skóry) i nałożyć maseczkę. Wszystkie kosmetyki, również te do makijażu, których masz zamiar użyć, wypróbuj wcześniej. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, kiedy dany kosmetyk będziesz używać po raz pierwszy – sprawdzisz wtedy, czy cię nie uczula. Jeśli planujesz specjalny makijaż, przećwicz go wcześniej, by przed imprezą nie stresować się, że coś nie wyjdzie. Poza tym, gdyby makijaż się nie udał, to jego zmycie “zmęczy” oko i następny make up nie wypadnie już tak dobrze jakbys chciała. Przetestuj na skórze kolory szminki, cieni i podkładu, aby uniknąć wpadki.

Jest jeszcze coś, czego nie należy robić przed wielkim wyjściem. Chodzi oczywiście o zmianę fryzury. Dotyczy to zarówno koloru jak i cięcia. Jedyne, na co możesz sobie pozwolić to podcięcie zniszczonych końcówek. Oczywiście zdarzają się “ryzykantki”, które eksperymentują z włosami tuż przed wielkim wyjściem i są zadowolone z efektów. Jeżeli jednak nie masz sprawdzonego fryzjera, najbezpieczniej będzie, kiedy zdecydujesz się na zmiany kilka dni wcześniej.

Skoro już wiesz, czego nie robić przed wielkim wyjściem możesz odpowiednio przygotować się do wyjścia bez zbędnych nerwów. Zamiast tego ciesz się wolą chwilą i wyglądaj pięknie!