Holowanie samochodu za darmo – kiedy możemy z niego skorzystać?

Holowanie samochodu za darmo – kiedy możemy z niego skorzystać?

Usterka samochodu na drodze może zdarzyć się nawet najlepszemu kierowcy. W końcu nigdy nie wiadomo kiedy auto ulegnie awarii i zazwyczaj po prostu nie jesteśmy na to gotowi. Jeśli przydarzyła Ci się taka sytuacja, koniecznie będziesz musiał skorzystać z usług pomocy drogowej, która odwiezie Twój samochód do mechanika. Zanim jednak zadzwonisz po lawetę i zapłacisz za jej usługi to zastanów się, czy nie mógłbyś skorzystać z takiej możliwości za darmo. W niektórych sytuacjach wcale nie musisz opłacać pomocy drogowej z własnej kieszeni. Zobacz, kiedy należy zapłacić za lawetę, a kiedy mamy prawo skorzystać z niej za darmo https://pomoc-drogowa-swiecko.com.pl/.

Kiedy kierowca może liczyć na darmowe holowanie?

Jeśli chcesz mieć możliwość skorzystania z darmowej lawety, musisz o tym pomyśleć wcześniej niż w momencie awarii samochodu na drodze. Na to, czy będziesz mógł skorzystać z takiej możliwości ma wpływ rodzaj polisy, jaką posiadasz. Każda polisa ma inne korzyści, z których możesz skorzystać. Niektóre towarzystwa oferują darmową pomoc drogową assistance wraz z holowaniem pojazdu lub lawetą, jeśli wykupi się u nich polisę OC i/lub AC.

Każda osoba powinna mieć wykupiony pakiet OC, który w przypadku gdy jesteśmy ofiarami kolizji, przez którą musimy odholować auto do mechanika, możemy skorzystać z darmowej usługi pomocy drogowej. Jeśli zdecydujemy się na dodatkowe ubezpieczenie AC, możemy wybierać różne pakiety, które oferują np. holowanie auta lub lawetę w różnych sytuacjach – nawet tych spowodowanych z naszej winy. Takie dodatkowe polisy nie są drogą inwestycją, a w trudnych sytuacjach potrafią naprawdę „uratować życie” niejednemu kierowcy. Pakiety assistance najczęściej zawierają podstawowe usługi takie jak naprawa auta na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu i skorzystanie z darmowej lawety przez określoną ilość kilometrów.

Kto nie skorzysta z darmowego holowania auta?

Jeśli zawczasu nie pomyślałeś o wykupieniu dodatkowego pakietu assistance to niestety nie będziesz mieć możliwości skorzystania z darmowej lawety. W takiej sytuacji zostaje Ci skorzystanie z uprzejmości innego kierowcy, który odholuje Cię na lince lub zadzwonienie po lawety Świecko. Lepszym pomysłem będzie auto laweta Świecko, która bezpiecznie odwiezie Twój samochód w wyznaczone miejsce. Będziesz mieć pewność, że usługa zostanie wykonana w sposób profesjonalny. Pomoc drogowa Świecko Słubice oferuje szybki dojazd do klienta i atrakcyjną cenę holowania. Dzięki temu, nawet gdy nie masz pakietu assistance to masz możliwość skorzystania z pomocy drogowej w dobrej cenie.

Pomoc drogowa Świecko Słubice zajmie się wszystkim za Ciebie i odejmie Ci zbędnego stresu.