Jak posprzątać piwnicę – plan krok po kroku

Jak posprzątać piwnicę – plan krok po kroku

Piwnica to jedno z tych niechlubnych miejsc, w których zazwyczaj zawsze panuje bałagan. Bardzo często wynosimy tam rzeczy, które przeszkadzają nam w naszym codziennym otoczeniu, a nie wiemy jak się ich pozbyć. To właśnie tam m.in. swoje miejsce mają sztuczne choinki i ozdoby świąteczne, które czekają na następny sezon. Warto jednak raz na jakiś czas posprzątać to pomieszczenie. Jednak, aby to zrobić, należy się odpowiednio do tego przygotować.

Zrób inwentaryzację

Zapewne przez lata gromadziłeś przypadkowe rzeczy w swojej piwnicy. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nawet nie wiesz, co się tam znajduje. Zanim więc zaczniesz robić tam porządki, zapoznaj się z zawartością tego pomieszczenia i sporządź plan działania. Wiedząc jakie rzeczy się tam znajdują, łatwiej będzie Ci zaplanować co z nimi zrobić. Część z nich bez problemu będziesz mógł wyrzucić do śmietnika, część oddać, a pozostałe .. no właśnie. Co zrobić z wielkogabarytowymi przedmiotami, których nikt nie chce i nie można ich wyrzucić do kosza?

Wynajmij kontener

Podczas opróżniania piwnicy warto mieć do dyspozycji kontener, w którym wylądują wszystkie rzeczy, które są problematyczne i nie wiesz do końca jak się ich pozbyć. Najczęściej są to meble, sprzęt AGD i RTV, a nawet pozostałości po remoncie. Wystarczy, że zadzwonisz po profesjonalną firmę, która zajmie się wszystkim za Ciebie, a opróżnianie piwnic Bydgoszcz nie będzie stanowiło żadnego problemu. Nie będziesz musiał się martwić utylizacją niepotrzebnych rzeczy, po prostu zostaną one zabrane w odpowiednie miejsce. Pamiętaj o tym, że wielkogabarytowych przedmiotów oraz niektórych odpadów nie możesz wrzucać do pojemników na zwykłe śmieci. Jeśli chcesz legalnie pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, to muszą się one znaleźć w odpowiednim miejscu.

Sprzedaj i oddaj to co możesz

Nieprzyjemności związane ze sprzątaniem piwnicy może zrekompensować Ci fakt, że niektóre rzeczy, które tam znajdziesz, z powodzeniem będziesz mógł sprzedać i na tym zarobić. Wolny weekend przeznacz na sprzątanie tego miejsca, niepotrzebne rzeczy oddaj firmie, która zutylizuje je za Ciebie, a te, które się jeszcze do czegoś nadają wystaw na portale aukcyjne. Nie ma sensu wyrzucać dobrych rzeczy, ponieważ można z nich jeszcze zrobić użytek. Zabawki i ubrania możesz oddać potrzebującym, a książki i stare, lecz sprawne sprzęty elektroniczne możesz oddać bliskim lub je sprzedać. Rzeczy, które Ci się jeszcze przydadzą, możesz umyć i posegregować. Zamontuj w piwnicy kilka szafek i półek, w których będziesz przechowywać, to co jest Ci potrzebne, ale nie masz na to miejsca w domu.