Rzeczy które warto wiedzieć o Sumatrze

Rzeczy które warto wiedzieć o Sumatrze

Sumatra to duża wyspa, która znajduje się w zachodniej Indonezji. To obszar bogaty w egzotyczną faunę i florę. Niegdyś teren ten był gęsto porośnięty przez lasy deszczowe, szacuje się, że zniknęło już prawie 50% z nich. Mimo to wyspa ta dalej jest piękna i ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji. Zanim się jednak tam wybierzesz, zobacz co warto wiedzieć, o tym terenie https://duabenua.com/pl/atrakcje/sumatra/ i jakie ciekawostki skrywa ta wyspa.

Stan dróg

Sumatra to szósta co do wielkości wyspa na świecie. Rozciąga się na prawie 500 tysięcy kilometrów kwadratowych i jeśli wybierasz się w tamte strony, to powinieneś zarezerwować na zwiedzenie sporo czasu. Wyspa ta bowiem jest bardzo zróżnicowana pod wieloma względami, ale niestety stan jej dróg pozostawia wiele do życzenia. Odradza się poruszanie samochodem w niektórych częściach wyspy, ponieważ kilkudziesięciu kilometrowa podróż może zająć nawet kilka godzin. Osoby, które są przyzwyczajone do Europejskich dróg, z pewnością już pierwszego dnia będą przeklinać infrastrukturę drogową Sumatry. Pomiędzy wioskami najlepiej jest się przemieszczać na piechotę, rowerem lub skuterem, obędzie się to zdecydowanie szybciej niż transportem publicznym czy też samochodem.

Bogata fauna i flora

Z racji tego, że całą Sumatrę porastały niegdyś lasy deszczowe, to do dziś zachowało się tam wiele egzotycznych i zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. Nie brakuje tam też Parków Narodowych, które są domem dla nosorożców sumatrzańskich, orangutanów i słoni. Jest to jedno z niewielu miejsc na Ziemi, w którym tak zróżnicowane gatunku zwierząt mieszkają razem na jednym terenie. Lasy Sumatry zasługują też na uwagę ze względu na to, że znajduje się w nich kilkanaście tysięcy różnych gatunków roślin. Jest to więc prawdziwy raj dla miłośników natury, którzy chcą odpocząć od zgiełku miast w obszarach porośniętych dziką roślinnością.

Zagłębie wulkanów

Sumatra to miejsce, w którym nie brakuje wulkanów. Wzdłuż zachodniego wybrzeża można ich tam znaleźć aż 34, z czego niektóre z nich dalej są aktywne. Wszystkie z nich wyglądają monumentalnie i są obiektem zainteresowania turystów, jednak trzeba pamiętać o tym, że niektóre z nich dalej są realnym zagrożeniem dla okolicznych mieszkańców. Nie warto się jednak nimi przejmować na co dzień, ponieważ władze czuwają nad ich aktywnością i na bieżąco informują mieszkańców zagrożonych terenów o ewentualnych niebezpieczeństwach.

Sumatra to bardzo ciekawy obszar znajdujący się na terenie Indonezji. Warto tam zajrzeć ze względu na ciekawe rzeczy https://duabenua.com/pl/atrakcje/sumatra/, które można tam zobaczyć.