Jak efektywnie zacząć dzień i nie zwariować?

Jak efektywnie zacząć dzień i nie zwariować?

Poranki są kluczowym momentem każdego dnia. Od tego, jak zostaną spędzone, w dużej mierze może zależeć, czy wywiążesz się z obowiązków. Dlatego, jeśli dzisiaj czeka Cię niesamowicie dużo pracy, spotkanie z koleżankami, poważna rozmowa z mężem i jeszcze wywiadówka, koniecznie zadbaj o czas dla siebie właśnie rano.

Po pierwsze – wyśpij się!

Kwestia tego, ile naprawdę godzin potrzebuje organizm do pełnej regeneracji, jest sporna. Często zależy to od prowadzonego trybu życia, zdrowia oraz wieku. Śpij zatem tyle godzin, po ilu czujesz się wypoczęta, pamiętając jednocześnie o tym, żeby kłaść się o zbliżonej porze. Przed snem warto wywietrzyć pokój, minimalnie godzinę wcześniej zrezygnować z używania urządzeń emitujących światło niebieskie. Na telefon można pobrać aplikację, która automatycznie o pewnej godzinie przyciemnia ekran, ułatwiając zasypianie.

Zastrzyk witamin zaraz po obudzeniu się

Mowa tutaj o zimnej wodzie z cytryną. Nie chodzi tylko o bardzo ważne nawodnienie organizmu, ale także o pobudzenie pracy układu pokarmowego i rozbudzenie się. Do wody można dodać ulubione dodatki: miętę, mrożone maliny. Umilając sobie codzienną rutynę, jesteśmy w stanie ją polubić i docenić. Nie od dzisiaj wiadomo, że wdzięczność uszczęśliwia.

Daj się zachwycić!

Dzień jak każdy, nic się nie zmienia? Zobacz tylko: promienie słońca wpadają do pokoju zupełnie inaczej niż wczoraj. Na drzewo za oknem zleciało się stadko sikorek. A może Twoje pociechy zasnęły na dywanie i warto im zrobić zdjęcie? Codziennie zdarza się coś, co uchodzi naszej uwadze, a być może wcale nie powinno.

Chwila dla siebie

Zanim pobiegniesz do łazienki sprawdzić, jak wyglądają worki pod oczami… Sięgnij po ulubioną książkę, albo gazetę. Nie przepadasz za czytaniem? Równie dobrze rozwiąż krzyżówkę, włącz serial, zadzwoń do przyjaciółki, zacznij szydełkować.

Najbardziej lubisz pić kawę z bitą śmietaną w wannie? W takim razie na co czekasz? Mam na myśli: zrób coś, co daje ci przyjemność. Szansa, że wstrzelę się z wymienianiem akurat w tę rzecz nie jest wysoka, ale sama z pewnością wiesz, co daje ci małą radość. Dopiero później pomyśl o tym, że…

Bez dobrego śniadania się nie obejdzie

Co to jednak znaczy dobre? Oczywiście, kwestia smaku jest niepodważalna. W tym wypadku na równi stoi również jego zdrowość. Powinno być bogate w kwasy nienasycone oraz witaminy. Mistrzem śniadaniowym nazywa się owsiankę.

Można ją sporządzać na wiele sposobów, a za każdym razem zapewnia sowitą dawkę energii. Dodatkowo idealnie wpasuje się w dietę ze względu na bardzo wysoką zawartość błonnika.