Jak zachować czystość podłóg w obiektach publicznych? Wycieraczki z odwodnieniem

Jak zachować czystość podłóg w obiektach publicznych? Wycieraczki z odwodnieniem

Obiekty, w których codziennie pojawia się kilkaset, a nawet kilka tysięcy ludzi wymagają dużego zaangażowania, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Na zabrudzenia jest w szczególności narażona podłoga, na której osadzają się zanieczyszczenia z obuwia klientów. Deszcz, śnieg i błoto to duży problem szczególnie w jesiennych i zimowych miesiącach, gdy zachowanie podłóg w czystości jest dużym wyzwaniem. Na szczęście istnieją sposoby na to, jak zadbać o czystość wewnątrz pomieszczenia – kluczowe jest działanie dwutorowe.

Czystość podłóg w obiektach publicznych – działania na zewnątrz budynku

O czystość wewnątrz budynku można zadbać jeszcze przed wejściem do niego. Mogą w tym pomoc wycieraczki odwodnieniowe https://www.bela.com.pl/wycieraczki-z-odwodnieniem/ oraz specjalne systemy odwodnienia liniowego. Wycieraczka z odwodnieniem ma za zadanie zebrać nadmiar brudu z butów klientów jeszcze zanim wejdą oni do wnętrza budynku. W przypadku centrów handlowych takie wycieraczki znajdują się przed każdym wejściem przed drzwiami.

Dzięki nim brud z błota i śniegu nie przedostaje się w tak dużej ilości do środka, a zachowanie czystości podłóg jest łatwiejsze. W momencie, gdy na zewnątrz nie znajdowałyby się żadne wycieraczki, to zachowanie czystości dłużej niż przez 30-60 minut byłoby praktycznie niemożliwe. Wycieraczki dają gwarancję gromadzenia zabrudzeń przez dłuższy czas i nie ma konieczności, aby notorycznie je czyścić. Są więc wygodnym i prostym rozwiązaniem na to, jak zachować czystość wewnątrz obiektów publicznych.

Maszyny czyszczące – działania wewnątrz budynku

Mimo że wycieraczki odwodnieniowe potrafią w dużym stopniu zahamować przedostawanie się brudu z zewnątrz do środka, to warto zadbać o czystość podłóg także w inny sposób. Jeśli chodzi o działania wewnątrz obiektu, to dobrym rozwiązaniem będą maszyny czyszczące. Są one wygodne z tego względu, że nie wymagają użycia siły mięśni przez pracowników zajmujących się czystością obiektu. Pracownik obsługuje taką maszynę z poziomu siedziska i może w szybkim tempie bez dużego wysiłku umyć podłogi na dużej powierzchni.

W miejscach, które wymagają częstego sprzątania, (nawet do kilku razy dziennie) maszyny czyszczące są praktycznie standardem i niekiedy można je dostrzec wewnątrz centrum handlowego, supermarketu i innych obiektów. Niektóre maszyny od razu zasysają wodę, dzięki czemu podłoga od razu jest sucha i nie pojawia się ryzyko poślizgnięcia podczas chodzenia po świeżo umytej powierzchni. Zarówno dzięki tym maszynom, jak i wycieraczkom odwodnieniowym wewnątrz budynku może panować czystość nawet podczas deszczu i opadów śniegu.