Rokitnik – bomba witaminowa dla każdego

Rokitnik – bomba witaminowa dla każdego

Rokitnik to krzew rosnący na terenie Azji i Europy. Ze względu na swoje szerokie właściwości prozdrowotne znajduje się w czołówce roślin uwielbianych przez zwolenników medycyny naturalnej. Co zyskasz korzystając z produktów wzbogaconych wyciągiem z rokitnika?

Rokitnik i jego bogate właściwości

Rokitnik to durzy krzak, dorastający nawet do 6 metrów wysokości. Kiedy owocuje, porastają go charakterystyczne, drobne żółtopomarańczowe, okrągłe owoce, dzięki którym nawet z daleka łatwo go rozpoznać. Roślina ta lubi słoneczne miejsca i piaszczystą glebę. W Polsce w naturalnym środowisku spotkać ją można na nadmorskich wydmach. Jeżeli tylko masz odpowiednie miejsce we własnym ogródku, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go upiększyć rokitnikiem i przy okazji korzystać z jego zdrowotnych właściwości.

Rokitnik wpływa bardzo korzystnie na odporność i kondycję naszej skóry, włosów i paznokci, głównie przez dużą zawartość witaminy C, A i E, które są bardzo silnymi antyoksydantami. Witamina C bardzo szeroko wpływa na stan naszego organizmu. Dzięki niej kolagen, budujący w dużej mierze struktury układu ruchu, oraz zapewniający elastyczność skóry włosów i paznokci może być efektywnie syntezowany. Do tego wzmacnia naczynia krwionośne, przez co pomaga uniknąć powstawania siniaków, przebarwień i wspomaga proces gojenia się ran. Przeciwutleniacze pozwalają zachować młodość redukując liczbę wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia się komórek i zakłócają regenerację tkanek.

Sok z rokitnika dobry na wszystko

Sok z rokitnika znajdziemy w wielu specyfikach pochodzenia naturalnego. Spożywając takie preparaty możemy oczekiwać poprawy stanu skóry, która stanie się jędrniejsza, bardziej elastyczna, a jej koloryt się wyrówna. W związku z poprawą elastyczności, poniesieniu ilości włókien kolagenowych w skórze, oraz zmniejszenia liczby wolnych rodników, skóra będzie się wolniej starzeć, a więc i główna oznaka tego procesu, czyli zmarszczki, będą się pojawiały później. Dzięki wzmocnieniu naczyń krwionośnych możemy oczekiwać, mniejszej ilości pękających naczynek, uelastycznienia ścian naczyń krwionośnych, a co za tym idzie zmniejszy się prawdopodobieństwo powstawania żylaków. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy będzie neutralizowała działanie wolnych rodników, które poza procesami starzenia się, mają udowodnioną korelację z rozwojem stanów nowotworowych. Mniejsza ilość wolnych rodników to też mniejszy stres, a także mniej nasilona negatywna reakcja na promieniowanie słoneczne.