Idealny strój na wyjątkową okazję

Idealny strój na wyjątkową okazję

Alicja Majewska śpiewa “Być kobietą, być kobietą – marzę, ciągle będąc dzieckiem”. Niemal każda dziewczynka, bawiąc się swoją ulubioną lalką Barbie, w głębi swojego serduszka marzy o tym, aby kiedyś samej ubrać piękną, wyjątkową sukienkę. Chce wyglądać w niej niczym księżniczka z najpopularniejszych bajek Walta Disney’a. Do tego odpowiednie buty oraz dodatki, perfekcyjny makijaż, no i ma się rozumieć – przystojny książę, najlepiej na białym koniu.

Kiedy dziewczynka dorasta, wie że o wszystko musi zadbać sama. I dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa.
Przed każdą młodą kobietą pojawiają się różne okazje, na które potrzebny jest strój idealny. Można by wszystko upchnąć pod hasłem “suknie wieczorowe”, jednak to byłaby wręcz herezja. Każda suknia, sukienka – to całkiem inny strój, inna historia, inna opowieść. Dlatego planując wyjście, warto zastanowić się, jaki fason, kolor, długość, będzie najbardziej odpowiednie.
Na początek: studniówka, inaczej nazywana balem maturalnym. Wspaniała okazja do tego, aby spotkać się w gronie bliskich przyjaciół oraz szkolnych rówieśników. Wieczór, podczas którego królować będzie beztroska zabawa do białego rana. Na chwilę można zapomnieć o majowym egzaminie dojrzałości.

O ile dawniej obowiązywały czerń i granat, tak teraz można wybierać spośród innej kolorystyki. Nie da się ukryć, że większość dziewcząt wybiera ciemne barwy, od wcześniej wspomnianych czerni oraz granatu, poprzez bordo, butelkową zieleń, aż po ciemny fiolet lub grafit. Zdarzają się jednak odważniejsze kolory, na przykład róż lub zieleń świeżej trawy. Także długość stroju uległa zmianie. Wprawdzie nadal królują suknie długie, jednak coraz częściej można zauważyć dziewczęta, które odsłaniają długie i zgrabne nogi. To też pozwala na wyeksponowanie jednego z najważniejszych elementów studniówkowego stroju, mianowicie podwiązki w czerwonym kolorze. Jak widać, pewne charakterystyczne cechy wciąż pojawiają się wśród sukien na bal maturalny. Jednocześnie nie da się ukryć zmian, jakie następują w kolejnych pokoleniach młodych dziewcząt. Zostawmy sukienki studniówkowe, przechodząc do niemniej istotnego tematu.

Innym, bardzo ważnym wydarzeniem, któremu towarzyszy skrupulatny wybór stroju, jest ślub. Pół biedy, kiedy jest się tylko gościem. Poprzeczkę wyżej zawieszoną mają druhny.
Tutaj niekoniecznie można pozwolić sobie na zupełny brak jakichkolwiek zasad co do wyboru swojego stroju. Powinien być przede wszystkim skromniejszy od sukni panny młodej, jednocześnie bardziej elegancki niż ubiór reszty pań. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi coraz więcej salonów z sukniami ślubnymi, oferując sukienki dla druhen. To pozwala dobrać strój druhny do tego, w co ubrana będzie najważniejsza osoba na ślubie. To doprawdy wiele ułatwia, gdyż od razu można zadbać o dodatki, potrzebne w razie niepogody.
Ktoś by powiedział: sukienka to sukienka, w czym problem? Jednak tu chodzi o coś znacznie więcej. Suknia, czy to na studniówkę, czy na ślub najlepszej przyjaciółki, jest naszą wizytówką. Pokazuje nasz charakter oraz zaangażowanie, jakie wkładamy w przygotowanie się do danej uroczystości. Dlatego warto poświęcić temu więcej czasu i przygotowań. Aby wypaść tak, jak sobie wymarzymy.