Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki?

Jeżeli już wiesz, jaka moda ślubna najbardziej ci się podoba, jesteś na dobrej drodze do odnalezienia swojej perfekcyjnej kreacji, w której na pewno zrobisz furorę na swoim ślubie i uroczystości weselnej. Czy jednak masz absolutną pewność, że to właśnie ta kreacja zgrywa się idealnie z typem twojej sylwetki? Bądź świadoma tego, że nawet ta suknia, która od razu przypadła ci do gustu, niekoniecznie musi być czymś dobrym dla twojej figury i jej poszczególnych mankamentów. Często jest tak, że wchodzisz do salonu z jakąś ustaloną wcześniej koncepcją, a opuszczasz go z zupełnie inną wizją swojego ślubnego wizerunku. Wszystko trzeba sprawdzić na sobie. Najpierw ustal zatem, jaki masz typ figury, a dopiero potem zacznij się rozglądać za dopasowaną do niej kreacją. W tym celu poszukaj w Internecie opisów kilku najczęściej występujących kobiecych sylwetek i spróbuj dopasować je do siebie. Na tej podstawie uda ci się wyznaczyć typ twojej własnej figury. A co dalej możesz z tym zrobić?

slub suknia moda slubna

Szczególnie wymagająca i dość problematyczna w stylizowaniu jest figura typowo prostokątna. Charakteryzuje się, jak sama nazwa wskazuje, dość prostym kształtem. Nie ma typowych kobiecych kształtów. Zwykle brakuje jej zaokrąglonych bioder, dużego biustu i szczupłej wąskiej talii, bo wszystko jest w niej proste. W przypadku takiej sylwetki musisz więc zadbać o to, by stworzyć sobie odpowiednie proporcje. W tym celu wybieraj suknie ślubne dopasowane do ciała, o taliowanym kroju, czyli te mocno zwężane i obcisłe w talii. Zadbaj o to, by były one szersze u góry, a bardziej wąskie na dole. Unikaj natomiast sukienek bardzo prostych i lejących. Niewskazane będą dla ciebie również krótkie rękawki. Sukienka dla prostej sylwetki powinna mieć dłuższy rękawek albo… może tych rękawów w ogóle nie zawierać. Gorsety też są przecież świetne i przy okazji prezentują się niesamowicie kobieco.

Ślub suknie moda ślubna

Na znacznie więcej możesz sobie pozwolić w przypadku figury klepsydry. To ona jest przykładem sylwetki wprost idealnej, której niczego nie brakuje. Do niej akurat pasują niemalże wszystkie suknie ślubne, więc jeśli szczycisz się taką sylwetką, jesteś prawdziwą szczęściarą, bo we wszystkim będziesz wyglądać rewelacyjnie, zwłaszcza jeśli masa twojego ciała jest w normie i uchodzisz za szczupłą osobę. Poszalej więc z krojem. Zamiast wybierać coś prostego i klasycznego, poszukaj sukni o kroju syrenki. Wspaniale wyeksponuje ona twoje kobiece kształty i jeszcze bardziej je podkreśli, dzięki czemu nikt nie przejdzie obok ciebie obojętnie. Możesz być pewna, że jeśli wybierzesz coś w tym stylu, nikt nie będzie w stanie odwrócić od ciebie wzroku. A o to właśnie chodzi i na tym na pewno najbardziej ci zależy. Druga taka okazja już więcej się nie powtórzy. Wykorzystaj więc czas ślubu i wesela do tego, by stworzyć z siebie główną gwiazdę wieczoru i zaszaleć ze swoim wyglądem.