Fundament dla fundamentu

Fundament dla fundamentu

Rozpoczynając każdą budowę należy się zastanowić czy wybraliśmy odpowiednie systemy deskowań.
Jest to bardzo istotny element prawidłowej realizacji zadania budowlanego, zarówno zwykłego parkingu, jak również budynków wielkopowierzchniowych.
Poczynając od fundamentów, gdzie wybrany system deskowania wykopów ma najistotniejsze znaczenie dla całej struktury budowli, kończąc na stropie. Deskowania stropowe są zwieńczeniem naszej inwestycji.

Obecnie na rynku mamy do czynienia z pełna gamą produktów rekomendowanych do szalowania każdego etapu naszych prac i wybór odpowiedniego dostawcy gwarantuje nam jakość wykonanych robót.

Nowoczesne systemy deskowań gwarantują ponadto bezpieczeństwo prac dla pracowników, gdzie rozwiązania systemowe stawiają zarówno na jakość, jak i BHP.
Deskowanie wykopów ma szczególne znaczenie w przypadku zagrożenia osuwania się gruntu, co może przyczynić się do uszkodzeń sąsiadujących budynków, dróg i chodników. Stawiając na pewny system jesteśmy pewni, że nasze prace ziemne nie będą stanowić zagrożenia dla naszego otoczenia oraz dla pracowników, którzy pracują przy wykopach.

Na deskowania stropowe składają się elementy stanowiące całość systemu. Poczynając od płyt, na które jest wylewany beton poprzez dźwigary, głowice i podpory.
Obecnie wykorzystuje się lekkie konstrukcje aluminiowe bądź konstrukcje ze sklejki drewnianej w pełnej palecie rozmiarów oraz elementów dodatkowych, stosowanych w nietypowych pracach, które nie są oparte na kątach prostych.

Warto wziąć pod uwagę, że wszelkie elementy drewniane, takie jak sklejka, są wodoodporne, a stosując odpowiednie impregnaty zwiększamy ich żywotność i tworzymy powierzchnię łatwą do zdemontowania deskowań.

Elementy stalowe wykorzystywane w systemach deskowań są obecnie najczęściej zabezpieczane poprzez cynkowanie, dzięki czemu również mają przedłużoną trwałość i są świetnie zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Dodatkowo biorąc pod uwagę występujące rodzaje działających sił możemy dobrać grubość i rodzaj elementów, tak aby jak najskuteczniej wykonać ciążące na nas zadanie.
Nowoczesne systemy deskowań to krótszy czas montażu, uniwersalność i idealnie gładkie ściany oraz stropy. Jest to zasługą minimalizacji narzędzi koniecznych do wykonania prac, a także powtarzalnością kolejnych kroków. Sprawia to, że nawet niedoświadczeni pracownicy mogą wydajnie montować nowoczesne

systemy deskowań.
Nowoczesne systemy deskowań sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest konieczność zastosowania betonów o podwyższonej jakości wysokie skomplikowanie wykonania zaprojektowanych kształtów czy wykończeń.
Na koniec warto wspomnieć, że istnieją jeszcze inne rodzaje deskowań stosowanych m.in. do budowli okrągłych, do wylewania słupów, czy po prostu do ścian. Mnogość wyboru pozwoli na dopasowanie systemu deskowania niemal na każdy kształt, który zostanie zaprojektowany.