Dlaczego delikatna skóra twarzy wymaga szczególnej ochrony?

Dlaczego delikatna skóra twarzy wymaga szczególnej ochrony?

Idealna cera to niedościgniony ideał każdej kobiety. Skóra na naszej twarzy narażona jest na ogrom czynników, które mogą ją podrażniać. W związku z tym częściej pojawiają się na niej zmiany rumieniowe, krostki, czy miejscowe przesuszenia. Jak troszczyć się o ten delikatny obszar naszego ciała?

Podstawa pielęgnacji to ochrona cery

Zabiegi pielęgnacyjne są bardzo istotne dla zachowania dobrej kondycji skóry twarzy. Niestety, często ograniczają się one do części oczyszczającej i potem nawilżającej. Tymczasem twarz jest stale narażona na szereg niesprzyjających jej czynników, które mogą wywoływać podrażnienia i znacznie pogarszać jej kondycję. Zimą i jesienią może być wystawiona na działanie wiatru i mrozu, co nieuchronnie będzie prowadziło do jej wysuszenia, a następnie spękania. Skończy się to zaczerwienieniem i pieczeniem, a w skrajnych przypadkach nawet pękającymi ranami. Takie uszkodzenia trudno się goją, bo skóra na twarzy cały czas jest w ruchu, więc brzegi, które powinny się połączyć, będą cały czas poruszane, przez co będą się rozchodzić. Z kolei latem pogarszać stan cery może nadmiar promieni słonecznych, które będą powodowały uwalnianie się wolnych rodników, a te, jak wiadomo, przyspieszają procesy starzenia się całego organizmu. Wbrew poziom słońce może być groźne również zimną, szczególnie kiedy znajdujemy się w miejscu, gdzie jest czysta, biała pokrywa ze śniegu, od którego promienie słoneczne mogą się odbijać. Oprócz zmian pogodowych, to nasza twarz przez, że przez większość czasu pozostaje nieosłonięta, jest narażona na wszelkie zanieczyszczenia środowiskowe. Także ze względu na jej widoczność najbardziej dbamy o jej wygląd. Niestety, zapominają o pielęgnacji, lub zwyczajnie popełniając w niej nieświadomie błędy, możemy cerze jeszcze bardziej zaszkodzić.

3 kroki w pielęgnacji cery

Choć sposobów na pielęgnację skóry twarzy jest wiele, to każdy z nich zawiera w sobie 3 podstawowe kroki. Należą do nich: oczyszczanie i demakijaż, złuszczanie i nawilżanie. Oczyszczanie skóry polaga na usunięciu z jej powierzchni wszelkich zabrudzeń, które zebrały się na niej w ciągu całego dnia. Składową tej czynności jest demakijaż, czyli usunięcie pozostałości po mającym upiększyć nas make-upie. Obie twe czynności najczęściej wykonuje się jednocześnie, przy pomocy jednego kosmetyku. W zależności od cery sprawdzą się tu płyny micelarne takie jak: Cetaphil Em, Dermedic Hydrain 3 Hialuro, La Roche Posay Effaclar, a także mleczka oczyszczające i płyny do demakijażu. Kolejnym krokiem jest złuszczanie, które polega na usunięciu martwego naskórka z powierzchni skóry. Dzieki temu staje się ona gładka i elastyczna. Na co dzień wystarczą żele, ale raz na jakiś czas warto pomyśleć o peelingu twarzy. Ostatni krok to nawilżanie. Codziennie należy nakładać na skórę coś, co pozwoli zatrzymać jej wodę. Dobrze nawilżona skóra, to skóra jędrna i szczelna, a więc zabezpieczająca przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.