Domowe zabiegi na cellulit, rozstępy i tkankę tłuszczową

Domowe zabiegi na cellulit, rozstępy i tkankę tłuszczową

Domowe Spa to idealny sposób na poprawę samopoczucia, ujędrnienie ciała i polepszenie kondycji naszej skóry. W najzwyklejszej łazience może bardzo skutecznie zadbać o swoje ciało, ale kluczem będzie tu sumienność i regularność. Jak pozbyć się cellulitu, rozstępów i nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Szczotkowanie ciała i masaż bańką chińską

Szczotkowani ciała na sucho i masaż bańką chińską to dwa, znane od bardzo dawna, naturalne sposoby na poprawę kondycji skóry. Oba będą działały poprzez głębokie i mocne przekrwienie poddanych zabiegowi tkanek. Lepszy dopływ krwi do komórek to oczywiście ich lepsze odżywienie i dotlenienie, ale też sprawniejsze usuwanie zbędnych i szkodliwych metabolitów oraz szybsza regeneracja i przebudowa, co ma szczególne znaczenie przy kiedy problemem są rozstępy. Szczotkowanie ciała stanowi dodatkowo formę peelingu dzięki czemu wszelkie nierówności skóry zostaną wyrównane, a jednocześnie nie obciążymy jej dodatkowymi kosmetykami, które mogą wywoływać podrażnienia. Masaż bańską chińską to z kolei jedna z metod terapii próżniowych. Dzięki niej fragmenty skóry zostają zassane do bańki, a to, co jest pod nimi, może się rozkleić i rozluźnić dzięki czemu zostaną doprowadzone składniki budulcowe, woda, a także komórki układu odpornościowego odpowiadające z regenerację, a więc i poprawę wyglądu.

Odpowiednie kosmetyki, które wnikną głęboko w skórę

Kosmetyki przy problemach skórnych będą miały za zadanie lepiej ją ukrwić, ale też nawilżyć i odżywić. Efekt ten będzie zdecydowanie lepszy po zastosowaniu jednego, z dwóch wcześniej wymienionych zabiegów. Dodatkowo odpowiednio dobrane środki pielęgnacyjnie mogą sprawić, że rozstępy będą zdecydowanie mniej widoczne. Z domowych specyfików najskuteczniejszy będzie sok z cytryny, który rozjaśni zmiany skórne, dzięki czemu rozstępu będą mniej widoczne. Dodatkowo stosować można odpowiednie substancje nawilżające i odżywcze. Wystarczy zakupić oliwę z oliwek, dodać do niej kilka kropel witaminy E i wymieszać z sokiem z cytryny i mamy gotowy preparat zmniejszający widoczność rozstępów.

Ruch, bez którego spa będzie mniej skuteczne

Choć miało by tu o domowym Spa i kosmetycznych sposobach na zminimalizowanie rozstępów, cellulitu i tkanki tłuszczowej, to nie sposób nie wspomnieć tu o aktywności fizycznej. Czy nam się to podoba, czy nie jest ona bardzo istotnym elementem wpływającym na kondycję naszej skóry. Ruch ułatwia przepływy substancji wewnątrz organizmu, zapobiega odkładaniu się wody i limfy w poszczególnych fragmentach ciało. Aktywność fizyczna ma szczególne znaczenie jeżeli chodzi o redukcję cellulit u i utratę tkanki tłuszczowej. O ile wpływ na tę ostatnią jest oczywisty, to na skórkę pomarańczy już nie koniecznie. Nie chodzi tu o wydatek energetyczny i spalanie, ale właśnie o polepszenie metabolizmu danej okolicy. To nie muszą być intensywne ćwiczenia, ale za to jak najczęstsze i jak najbardziej urozmaicone.