Doskonały olej dla Twojej cery, poznaj olej z nasion wiesiołka

Doskonały olej dla Twojej cery, poznaj olej z nasion wiesiołka

Olejowanie skóry twarzy to coraz popularniejszy zabieg kosmetyczny, który każdy z nas może zastosować w domu. Gama olejków, które można użyć do jego wykonania jest olbrzymia i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Z poniższego artykułu dowiesz się dla kogo będzie odpowiedni olej z nasion wiesiołka.

Olej z nasion wiesiołka – jak wybrać?

Wiesiołek to roślina pochodząca z Ameryki Południowej, ale do Europy została przywieziona już dawno temu i jest tu powszechnie uprawiana, choć niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jaki skarb ma w ogródku. Z nasion, na zimno wytłacza się olej o bardzo dużej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). To właśnie ze względu na nie, nasiona są najcenniejszą częścią tej rośliny. Tak duże stężenie NNKT wymaga również bardzo ostrożnej i minimalnej obróbki. Oleju absolutnie nie wolno poddać wysokiej temperaturze, ponieważ zawarte w nim kwasy tłuszczowe się utlenią i zamiast swoich prozdrowotnych właściwości, staną się wręcz trujące. Wybierając olej, który kupisz postaw na sprawdzone źródło. Taki olej, nawet bez szkodliwych procesów przetwórstwa, bardzo krótko nadaje się do spożycia. Po otwarciu należy go spożyć w ciągu 6 miesięcy, a warto też zwrócić uwagę na datę produkcji, ponieważ nawet w zamknięciu, stojąc na sklepowej półce, będzie jełczał. Kolejnym elementem jest jego przechowywaniem. Zawsze wybieraj te, zapakowane w ciemną butelkę i trzymanie w chłodzie. O temperaturze już wspomniano, a światło jest kolejnym czynnikiem przyspieszającym utratę cennych właściwości.

Co zawiera w sobie olej z wiesiołka?

Jak już wspomniano, olej z nasion wiesiołka jest bardzo bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym linolowy i gamma-linolowy, który wcale nie są tak łatwo dostępne w naturze. Do tego jeszcze na jego korzystne działania wpływa kwas palmitynowy, stearyny i bardzo wysokie stężenie witaminy E, która zyskała miano witaminy młodości. NNKT mogą wbudowywać się w błonę komórkową i ją uszczelniać. Dzięki temu komórki ściślej do siebie przylegają, są jędrniejsze i lepiej zachowują swój kształt. To między innymi dzięki temu, wszelkiego rodzaju bruzdy na naszej cerze, zmarszczki i blizny są miej widoczne, a twarz wygląda młodo i promiennie. Dodatkowo kwas linolowy i gamma-linolowy wykazują działanie przeciwzapalne co pomaga zwalczyć tego typu zmiany skórne, towarzyszące chorobom takim jak AZS, trądzik, czy nawet łuszczyca.

Olej z wiesiołka zamiast kremu

Olej z wiesiołka może być stosowany bezpośrednio na skórę. Jest lekki, łatwo się wchłania, nie zatyka porów, a przy tym jest bardzo wydajny i ekonomiczny. Z powodzeniem można zastąpić tym olejkiem krem na noc. Wiesiołek wpłynie korzystnie na funkcjonowanie cery każdego typu, ale szczególnie mocno jego właściwości odczują właściciele cery wrażliwe, suchej i trądzikowej. Regularne stosowanie olejku świetnie nawilża, ujędrnia i wyrównuje koloryt skóry. Nałożony na noc i lekko wmasowany nie pozostawia na skórze tłustej plamy, za to pozwala jej przez noc wypocząć. Dzięki temu Twoja twarz rano będzie satynowo gładka, świeża i promienna.