Sposób na tanie palety kurierem

Sposób na tanie palety kurierem

Klienci indywidualni oraz firmy z różnych sektorów doceniają elastyczność oferty firm kurierskich. Pozwala ona nadawać towary, które wymagają specjalnej uwagi na każdym etapie transportu, wykraczają poza zalecane wymiary czy też wagę lub też są niestandardowe. Dzięki temu bez problemu można dopasować usługi do swoich potrzeb, a szczególnym powodzeniem cieszą się przesyłki paletowe, ponieważ charakterystyczna podstawa daje dużo możliwości.

Jak nadać paletę?

Standardowa paleta EUR lub też jej mniejsze lub większe odpowiedniki niewątpliwie ułatwia przygotowanie przesyłki, jej transport oraz ją stabilizuje, tym samym sprawia, że jest mniej podatna na uszkodzenia. Klienci niezmiennie szukają również sprawdzonych przewoźników, którzy szybko i rzetelnie dostarczą nawet wymagającą uwagi paletę. Wykorzystują w tym celu specjalistyczne samochody, a ich usługi są dopasowane do wymagań klientów. To także możliwość, by wysłać przesyłkę jak najtaniej.

Najczęściej klienci wysyłają przesyłki paletowe na popularniej podstawie o wymiarach 120×80 cm. Przyjęło się więc, że tego typu parametry w jakiś sposób określają to, czy przesyłka będzie standardowa. A to wpływa także na cenę transportu. Dlatego właśnie przy przygotowywaniu palety należy szczególną uwagę zwrócić na parametry podstawy, sposób zapakowania i zabezpieczenia ładunku oraz wymagania konkretnego przewoźnika. W przeciwnym razie przesyłka może być uznana za niestandardową, a tym samym będzie droższa.

Jak zapakować paletę standardową?

Za odpowiednie przygotowanie palety odpowiada nadawca. To nie tylko gwarantuje, że przesyłka dotrze w stanie nienaruszonym do odbiorcy, ale również ułatwia transport oraz chroni inne paczki. Paleta musi mieć odpowiednią wytrzymałość dostosowaną do wagi ładunku. Poza tym towar nie może wystawać poza obrys jej podstawy i musi być na niej solidnie przymocowany w taki sposób, by się nie przemieszczał. Można to zrobić taśmami transportowymi, folią stretch lub sznurem. Ciężar na podstawie musi być równomiernie rozłożony.

Tanie palety

Przy wysyłce palet warto korzystać z serwisów, które ułatwiają zamawianie kuriera, pozwalają porównać różne oferty, a także proponują atrakcyjne warunki cenowe. W serwisie Donati24.pl po wpisaniu w formularzu zamówienia podstawowych parametrów takich jak waga wymiary, a w niektórych przypadkach także lokalizację nadawcy i odbiorcy, klient otrzyma zestawienie różnych propozycji. Spośród nich może wybrać tę najbardziej interesującą. Potem opłacić usługę i wydrukować list przewozowy – pozostaje czekać na przyjazd kuriera. Praktyka pokazuje, że w ten sposób można zaoszczędzić niezależnie od tego, czy wysyła się regularnie czy też okazjonalnie.

Tania paleta to ta, która wpisuje się w określone przez danego przewoźnika parametry. Natomiast nadanie przesyłki niestandardowej zawsze będzie związane z dodatkowymi opłatami. Przy wycenie bierze się pod uwagę i wagę, i wielkość, ale ważna w niektórych firmach kurierskich jest również odległość, jaką paleta musi pokonać oraz sposób zapakowania. Wielu przewoźników bez problemu dostarczy ładunek nietypowy, wymagający specjalnej obsługi i znaczenie wykraczający poza standardowe parametry o ile spełnimy stawiane przez nich wymogi przygotowania przesyłki. Dzięki temu można nadać przesyłki dłużycowe, meble, duże ładunki. Warto przy tym pamiętać, że zarówno wysokość, jak i waga palety są wliczone w parametry całej przesyłki, a tym samym wpływają na jej koszt.