Jak znaleźć taniego kuriera do palety do Belgii?

Jak znaleźć taniego kuriera do palety do Belgii?

Palety do Belgii wysyłają zarówno klienci indywidualni, jak i firmy z różnych sektorów. Sam kierunek jest bardzo interesujący, a silna gospodarka kusi przedsiębiorców dużymi możliwościami. Nic więc dziwnego, że stale zwiększa się eksport i import towarów oraz ilość palet wysyłanych do Belgii. Klienci szukają natomiast najlepszych kurierów, którzy są w stanie szybko i rzetelnie dostarczyć każdy ładunek pod wskazany adres. Belgia jest również istotnym kierunkiem emigracji zarobkowej Polaków. Wielu rodaków podejmuje tam pracę, a także zakłada firmy. Podstawą niektórych działalności są właśnie tanie i bezpieczne przesyłki.

Nadanie palety do Belgii

By wysłać paletę do Belgii, warto skorzystać z pośrednictwa doświadczonego brokera. Daje on dostęp do ofert różnych przewoźników, a także proponuje zdecydowanie korzystniejsze ceny. Sam proces zamawiania przewoźnika jest intuicyjny. Wystarczy online w specjalny formularz wpisać takie dane jak waga i wymiary palety. Poza tym należy podać również kody pocztowe nadawcy i odbiorcy, ponieważ część kurierów uzależnia wycenę od odległości, jaką przesyłka musi pokonać. Na koszty wpływają także wybrane opcje dostawowe, ale pozwalają one dostosować usługi do konkretnych potrzeb. Zawsze trzeba także pamiętać o tym, by przygotować paletę zgodnie z wytycznymi przewoźnika, ponieważ wówczas zostanie ona uznana za standardową.

Do Belgii paletę można wysłać na różnych podstawach. Najczęściej jest wykorzystywana standardowa platforma Euro o wymiarach 120×80 cm. Mniejsze ładunki można nadać na półpalecie – 80×60 cm. W każdym wariancie trzeba pamiętać o tym, że rozmiar oraz wytrzymałość podstawy zawsze muszą być dopasowane do parametrów towaru. Standardowe wymiary palet natomiast ułatwiają międzynarodowy transport oraz załadunek i rozładunek. Tego typu platforma oczywiście jest przeznaczona do przewozu dużych, ciężkich towarów. Sprawdza się także przy wysłaniu delikatnych ładunków czy też tych o niestandardowych kształtach.

Jak zapakować Paletę do Belgii?

Wysłanie palety do Belgii sprawdzonym kurierem to niezmiennie najlepszy i najtańszy sposób na to, by dostarczyć ładunki prosto do odbiorcy. Transportowane są przesyłki o wadze do 1000 kg oraz maksymalnej wysokości 210 cm. Dodatkowo klienci mogą wykupić także ubezpieczenie. Chętnie zlecają również przewóz materiałów niebezpiecznych ADR. Są to opcje dodatkowo płatne. Paleta trasę do Belgii pokonuje zazwyczaj w pięć dni. Tę drogę można monitorować online w module śledzenia przesyłki. Jest to najpopularniejsza opcja i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.