Ceny gier w PlayStation Store – czy są wysokie?

Ceny gier w PlayStation Store – czy są wysokie?

PlayStation Store to sklep, który nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest on prowadzony przez Sony, w związku z czym nie trzeba się obawiać o prawdziwość i legalność zakupionych kluczy. Znajdują się w nim przede wszystkim gry, ale też różnego rodzaju DLC oraz powracające coraz częściej do łask wersje demonstracyjne gier. W ramach PS Store są też prowadzone betatesty niektórych tytułów, w tym gier AAA, a także za jego pośrednictwem można zakupić subskrypcję PS Plus. Krótko mówiąc – jest to ciekawe miejsce, a do tego łatwo dostępne.

Ze sklepu można korzystać bowiem nie tylko w przeglądarce, ale także bezpośrednio z poziomu konsoli. Jest jednak pewna rzecz, która może być kluczowa dla graczy zastanawiających się, czy warto się do PS Store udawać. Chodzi oczywiście o ceny znajdujących się tam tytułów. Jakie one są? Czy są za wysokie (i co można zrobić, żeby je obniżyć)? Odpowiadamy!

Co warto wiedzieć o cenach w PlayStation Store?

W pierwszej kolejności warto wskazać, że w PlayStation Store nie są sprzedawane gry w wersjach pudełkowych, nie można tam także kupić sprzętu (konsoli, kontrolerów). Są tam dostępne jedynie wersje cyfrowe gier. Przy ocenianiu, czy są one wysokie, czy też nie, należy rozgraniczyć ceny regularne od cen promocyjnych.

Pierwsze z nich faktycznie są stosunkowo wysokie i są często równoważne z cenami wydań pudełkowych w innych sklepach lub nawet je przerastają. Jednak w przypadku cen na przecenach sprawa wygląda zupełnie inaczej. Wiele zależy od typu wyprzedaży i tego, kiedy gra miała premierę, ale, ogółem mówiąc, dzięki promocjom można zapłacić o kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt procent mniej niż zakładała cena regularna. W praktyce oznacza to, że niekiedy topowe, świetne tytuły można kupić za naprawdę niewielkie kwoty i świetnie się później bawić przy danym tytule. Nie można więc mówić, że PS Store jest za drogi, aby kiedykolwiek z niego korzystać – trzeba po prostu trafić na korzystną ofertę.

Gdzie wyszukiwać promocji w PS Store?

Osoby zainteresowane wyszukiwaniem promocji w PS Store mają dwie opcje. Pierwsza polega na wchodzeniu do tego sklepu raz na jakiś czas i samodzielnym przeglądaniu dostępnych ofert. Jest to jednak czasochłonne, a do tego zawsze jest szansa, że się spóźnimy lub pominiemy coś ciekawego. Druga opcja z kolei opiera się na korzystaniu z narzędzi do wyszukiwania i śledzenia promocji na gry w różnych sklepach, w tym właśnie w sklepie Sony.

Wystarczy odwiedzać codziennie na chwilę taką witrynę (lub ustawić sobie powiadomienia, aby wiedzieć zawsze, kiedy pojawi się nowy wpis), aby zawsze być na bieżąco z najlepszymi ofertami.