3 produkty przydatne diabetykom

3 produkty przydatne diabetykom

Życie z cukrzycą nie należy do najprostszych. Wiąże się one z koniecznością ciągłej kontroli poziomu cukru we krwi oraz z tym, że pewne produkty warto mieć zawsze pod ręką. Jakie to produkty?

Opatrunki ze srebrem

Osoby chore na cukrzycę często cierpią z powodu ran, otarć, skaleczeń. U diabetyków powstają one bowiem niezwykle łatwo w związku z tym, że mają oni zaburzone czucie. Często cukrzycy nie wiedzą nawet, że na ich ciele powstała rana. Tyczy się to w szczególności stóp. To właśnie dlatego w specjalistycznych sklepach, takich jak diabetyk24.pl można nabyć profesjonalne opatrunki dla diabetyków. Różnią się one od tradycyjnych odpowiedników tym, że pokryte są warstwą srebra metalicznego. Działają one nie tylko bakteriobójczo, ale także przyspieszają gojenie się ran. Co ważne, odpowiednio zabezpieczona warstwa zewnętrzna opatrunku zapobiega przyklejaniu się do rany, dzięki czemu zmiana lub całkowite zdjęcie jest bezbolesne.

Specjalistyczne opatrunki ze srebrem, takie jak Atrauman AG przeznaczone są w szczególności do ran przewlekłych, zainfekowanych. Są to zatem takie, których leczenie jest naprawdę uciążliwe. Doskonale radzą sobie w takich przypadkach, a niestety, diabetycy są wyjątkowo narażeni na powstawania ran. Produkty, takie jak opatrunki ze srebrem są zatem im niezwykle przydatne i powinny zawsze znajdować się w zasięgu ręki. W apteczce diabetyka nie powinno także zabraknąć opatrunków ze srebrem jonowym, takich jak Aquacel Ag. Doskonale radzą sobie one nie tylko z ranami, ale także owrzodzeniami, oparzeniami i odleżynami. Zwalczają wszelkie patogeny, zarazki i samoistnie odklejają się od skóry, gdy nastąpi całkowita regeneracja naskórka. To bezpieczeństwo i wygoda w jednym!

Zamienniki cukru

Wizyta u znajomych, kawa na mieście, kolacja w restauracji, każda z tych sytuacji może wymagać od diabetyków rezygnacji z dań, które są dla nich niezdrowe lub wybrania tylko tych części składowych, które są dla nich bezpieczne. Jeśli chodzi o napoje, to zwykle konieczne jest wypicie gorzkiej herbaty lub kawy, chyba, że w torebce diabetyka znajdzie się stewia, ksylitol, tagatoza lub huxol. Zamienniki cukru, bo o nich tutaj mowa, to substancje słodzące pochodzące z natury. Osoby z cukrzycą mogą z nich korzystać bez obaw, a tym samym cieszyć się pełnią smaku ulubionych napojów. Zamienniki cukru przydają się także w kuchni: do gotowania, pieczenia. Sprawiają, że dania i potrawy są naprawdę smaczne, a dieta cukrzycowa nie jest już tak uciążliwa.

Paski ketonowe

Paski ketonowe to niewielki produkty, które kryją w sobie wielką moc. Pozwalają w porę wykryć nadmiar ciał ketonowych, które u osób chorych na cukrzycę mogą prowadzić do powstania kwasicy ketonowej. Pierwotnie paski ketonowe były stworzone dla osób z cukrzycą typu 1. Później produkty te znalazły o wiele szersze zastosowanie. Zaczęto z nich korzystać, by ustalić czy w organizmie nie ma nadmiaru ciał ketonowych, co może prowadzić do dysfunkcji wątroby czy nerek.

Paski ketonowe mogą uchronić zatem cukrzyków przed bardzo poważnymi konsekwencjami, takimi jak wspomniana kwasica ketonowa, a osoby zdrowe również przed postępującym niszczeniem organów wewnętrznych. Badanie nie jest skomplikowane, wymaga jedynie pobrania samodzielnie próbki moczu i zanurzenia paska ketonowego, by uzyskać miarodajny wynik. Wszystkie osoby, które czują przewlekłe zmęczenie, są narażone na długotrwały stres, wyczuwają owocowy zapach z ust, chorują na cukrzycę w ciąży, mają trudności z oddychaniem, cierpią z powodu bólu brzucha, nudności, powinny kontrolować ilość ciał ketonowych za pomocą pasków ketonowych.