Biustonosze damskie na lato

Biustonosze damskie na lato

Lato to czas, w którym nasza skóra narażona jest na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Grzejące z góry słońce, gorące i ciężkie powietrze zwiększają potliwość naszej skóry. O tej porze roku musimy zatem podwójnie skupić się na pielęgnacji naszego ciała. I wcale nie chodzi tutaj tylko o stosowanie nawilżających kremów z filtrem UV. Wpływ na nasze samopoczucie o tej porze roku ma także ubiór, który nosimy na co dzień – zwłaszcza bielizna.

Latem biustonosze z nieoddychającego materiału schowaj do szafy

Lato to trudny okres dla naszych piersi. Biust ukryty pod biustonoszem w takie upalnie dnie jak dziś narażony jest na pocenie się, a nawet obcieranie lub odparzania. Na takie problemy w znacznie większym stopniu narażone są te panie, które są posiadaczkami dużego biustu. W upalne dnie takie kobiety powinny zatem zrezygnować z nieprzewiewnych biustonoszy damskich. Zamiast nich wybierajmy te delikatniejsze i lżejsze, które będą wykonane z oddychających materiałów.

Idealne biustonosze damskie na lato muszą być zatem przewiewne. Pocenie się naszej skóry jest naturalną reakcją naszego organizmu na upał, jednak nadmierna potliwość – zwłaszcza w okolicy biustu nie jest wskazana. Problem ten będzie szczególnie uciążliwy w przypadku noszenia staników ze sztucznego tworzywa , których obecnie jest pełno w naszych ubraniach. Pozwólmy skórze oddychać – i wybierajmy te biustonosze, które nie będą zakrywały zbyt dużego obszaru naszego ciała. Najlepiej sprawdzą się zatem te staniki, które będą posiadały wąskie i cienkie ramiączka. Popularnym fasonem na lato będzie zatem np. braletka.

Biustonosze damskie – braletka

Jeżeli chodzi o wybór idealnego biustonosza na lato, to od kilku lat numerem jeden jest braletka. Bielizna ta zachwyca swoją delikatnością oraz miękkością, która daje nam pełną wygodę i komfort przez cały upalny i ciężki dzień. Popularne braletki wykonane są zazwyczaj z koronki lub dzianiny, dzięki czemu nasza skóra nie jest narażona na duszenie się pod nieprzewiewnym materiałem.

Braletki swoim wyglądem przypominają krótki top na ramiączkach. Co ważne – ten fason biustonosza damskiego sprawdzi się zarówno dla niewielkich piersi, jak również bardziej obfitego biustu. Nie musimy zatem obawiać się tego, że z naszego stanika coś nam ucieknie lub wyskoczy. Mimo swojej delikatności braletka dobrze podtrzymuje biust, a przy tym prezentuje się niezwykle uwodzicielsko.

Jak zatem widzisz wybór odpowiedniej bielizny latem jest istotny dla naszego lepszego samopoczucia. Jeśli więc w Twojej szafie brakuje lekkiego i przewiewnego biustonosza – to pora to zmienić!