Pożyczka bez sprawdzania baz KRD i BIK z komornikiem na karku

Pożyczka bez sprawdzania baz KRD i BIK z komornikiem na karku

W czasach pandemii koronawirusa zaczęliśmy dostrzegać jak ważne jest gromadzenie oszczędności na tak zwaną czarną godzinę. Utrata pracy z którą część z nas musiała się pogodzić lub obniżenie naszego wynagrodzenia, to efekty trwającej pandemii. Co prawda w ostatnich miesiącach nauczyliśmy się żyć w nowej rzeczywistości, jednak blisko połowa z Nas ledwo wiąże koniec z końcem. Nagłe, nieplanowane wydatki potrafią naruszyć wystarczająco już nadszarpnięty domowy budżet. Świadomość posiadania negatywnego wpisu w BIK oraz KRD wcale nie napawa nas optymizmem – zwłaszcza, jeżeli w naszym życiu pojawia się komornik.

Negatywny wpis w BIK i KRD – co oznacza taki wpis?

W życiu nie zawsze bywa kolorowo. Kilka niezbyt rozsądnie wziętych kredytów lub pożyczek, których spłata staje się dla nas problemem, może przyczynić się do negatywnego wpisu w BIK i KRD. Jeśli w porę nie zgłosimy do naszego pożyczkodawcy (bądź kredytodawcy) problemów ze spłatą długu, to możemy mieć kłopoty.

Instytucje takie jak BIK oraz KRD zostały utworzone po to, aby przechowywać, gromadzić i udostępniać bankom, SKOK-om i firmom pożyczkowym informacje o naszej pożyczce. Warto jednak wiedzieć, że każda z tych instytucji posiada nieco inne funkcje. Biuro Informacji Kredytowej (BIK) gromadzi zarówno pozytywne, jak również negatywne dane dotyczące naszych długów – konkretniej historii naszego kredytu. Informacje te udostępnia podmiotom, które oferują swoim klientom pomoc finansową. Pozytywny wpis w BIK-u pozwala zatem na budowanie odpowiedniej historii kredytowej, dzięki której w przyszłości łatwiej uzyskamy pożyczkę.

Warto jednak wiedzieć, że negatywny wpis w BIK-u odbierany jest źle przez banki i instytucje pozabankowe. Gdy dodatkowo mamy problem z regularną spłatą zobowiązania, to zostajemy wpisani do Krajowego Rejestru Długów. Posiadanie takiego wpisu może odebrać nam w przyszłości szansę na uzyskanie ważnego dla nas kredytu.

Skąd wziąć niezbędne środki na nagłe i pilne wydatki?

Niespodziewane i pilne wydatki spotykają każdego. O ile posiadamy oszczędności, o tyle mamy łatwiej. Prawdziwe kłopoty zaczynają się dopiero wtedy, gdy musimy zdecydować się na zaciągniecie pożyczki. Zależy Ci na tym, aby otrzymać niezbędne środki finansowe bez wpisu do BIK i KRD?  Warto jest zdecydować się na pożyczkę bez wpisu do baz. Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób uzyskać taką pomoc i wybrać najkorzystniejszą ofertę pożyczki – przejdź tutaj.

Pamiętaj, że świadome wybieranie oferty pożyczki i racjonalne obliczenie Twoich możliwości finansowych, pozwoli Ci bez problemu spłacić dług.