Naturalne sposoby na olśniewający uśmiech.

Naturalne sposoby na olśniewający uśmiech.

Każda kobieta marzy o pięknym, olśniewającym, białym i świeżym uśmiechu. Regularne wizyty u stomatologa mogą znacznie wpłynąć na ten stan, jednak poza nimi warto również stosować znane, polecane i cenione sposoby na wybielanie zębów. Oto kilka domowych sztuczek, które pomogą stworzyć śliczny i czarujący wygląd jamy ustnej.

Od czego zależy kolor uzębienia?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, iż kolor uzębienia uzależniony jest od wielu czynników, w tym uwarunkowań genetycznych i cech wewnętrznych. Głównym aspektem jest naturalny kolor szkliwa. U jednych osób jest ono bardziej transparentne – przeźroczyste, a u innych nieco mniej – co wyraża się w bardziej pożółkłej barwie.

Warto również zwrócić uwagę na inne – zewnętrzne czynniki, do których należą przede wszystkim:

– wiek – z założenia osoby młodsze posiadają bielsze zęby, wraz z wiekiem szkliwo zmienia kolor,

– dieta – sposób żywienia, odpowiednio dobierane składniki odżywcze, których jedną z cech jest barwienie,

– palenie tytoniu – nikotyna znacznie psuje strukturę zęba oraz wpływa na jej kolor,

– zażywane leki – na stan uzębienia szczególny wpływ maja antybiotyki.

Jak zadbać o śnieżnobiały uśmiech – domowe sposoby

Choć wydawałoby się, że aby uzyskać śnieżnobiały uśmiech należy skorzystać z profesjonalnych i dość drogich zabiegów stomatologicznych, to w rzeczywistości nadal wiele osób stosuje znane i skuteczne domowe sposoby. Najczęściej są to techniki, które stosowane były już wiele lat temu, a ich wykorzystanie faktycznie poprawia wygląd uzębienia. Wśród najbardziej skutecznych znajdują się:

  • płukanie zębów i ssanie oleju – sposób ten przynosi bardzo widoczne efekty. Wpływa on nie tylko na wygląd uzębienia, ale również stan i zdrowie szkliwa. Olej bowiem posiada właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe. Do płukania można wykorzystać różne rodzaju oleju: rzepakowy, słonecznikowy, kokosowy lub sezamowy. Czynność tę należy wykonywać codziennie – raz dziennie przez około 15-20 minut.
  • wybielanie zębów za pomocą sody oczyszczonej – technika ta powinna być wykorzystywana z rozsądkiem, bowiem zbyt częste jej używanie może również zaszkodzić. Soda oczyszcza szkliwo, jednocześnie ścierając bród razem z wierzchnią częścią zęba.
  • pocieranie zębów skórką z banana – niejadalna część banana – a właściwie jej wewnętrzna storna posiada wiele ciekawych i korzystnych właściwości. Po standardowej higienie należy pocierać nią kilka minut szkliwo. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest pozbycie się kamienia i zmiana koloru uzębienia.
  • pasta ze świeżych truskawek – owoce te mają właściwości wybielające. Rozgniecione truskawki niwelują przebarwienia i widocznie zmieniają kolor szkliwa.