Wynajem podnośników koszowych i nożycowych z obsługą operatorów

Wynajem podnośników koszowych i nożycowych z obsługą operatorów

Ciężkie i duże maszyny budowlane, porządkowe i ogrodowe kosztują krocie. Co więcej zajmują dużo więcej miejsca niż przeciętny samochód osobowy. Nie da się jednak ukryć, że ich posiadanie w niektórych sytuacjach jest wygodne i praktyczne. Nie jest to jednak wystarczający powód, dla którego mielibyśmy decydować się na zakup drogiej koparki, podnośnika lub wywrotki. Zakup  maszyn często nie jest opłacalny nawet dla niewielkich przedsiębiorstw.

To właśnie dlatego popularne stało się wynajmowanie urządzeń i maszyn. Dzięki temu w szybki i wygodny sposób wykonamy jednorazowe zadanie i tym samym nie wydamy zbyt dużej ilości pieniędzy.

Kiedy i do jakich prac przyda się podnośnik?

Do najczęściej wynajmowanych maszyn i urządzeń zaliczamy koparkę, wywrotkę i podnośnik. W przypadku koparki oraz wywrotki cel wynajmu ogranicza się wyłącznie do robót ziemnych. Natomiast podnośnik może zostać wykorzystany do bardzo wielu zadań, w różnych branżach.

Podnośnika można użyć do prac budowlanych, sprzątających, czy naprawczych. Prace dotyczą najczęściej wymiany lamp w starych latarniach ulicznych, czyszczenia powierzchni szklanych biurowców lub renowacji, budowy i odnowy obiektów budowlanych. Co więcej, maszyna wykorzystywana jest do montażu reklam na wysokich bilbordach oraz do pielęgnacji przyrody. Posiadanie podnośnika może być bardzo przydatne, należy jednak zwrócić uwagę na to, że prace te są z reguły jednorazowymi działaniami.

Bardzo dobrym pomysłem jest zatem wynajem. Podnośniki koszowe i nożycowe o różnym wysięgu i udźwigu możesz wynająć od firmy Rent Expert http://rent-expert.pl/. Dzięki temu masz możliwość dopasowania urządzenia do określonego zadania. Co więcej, w zależności od potrzeb, możesz wypożyczyć maszynę z profesjonalnym operatorem lub bez. Podnośniki koszowe i nożycowe są w pełni bezpieczne i sprawne. Nie musisz zatem obawiać się, że wynajęty sprzęt będzie niesprawny.

Czym różni się podnośnik koszowy od podnośnika nożycowego? Podstawowa różnica

Z reguły do prac na wysokościach wykorzystuje się dwa rodzaje podnośników – koszowy i nożycowy. Maszyny różnią się od siebie zastosowaniem. Podnośnik koszowy pozwala na pracę w ciasnych miejscach o ograniczonym dostępie. Wysięg urządzenia łamie się pod różnymi kątami. Natomiast podnośnik nożycowy to idealne rozwiązanie dla prac wysokościowych wykonywanych jedynie w pionie. Maszyna  porusza się w górę i dół, pozwalając tylko na dotarcie w określony punkt, pod którym zostanie postawione urządzenie.