Zabieg odmładzające z użyciem lasera

Zabieg odmładzające z użyciem lasera

Laserowe odmładzanie twarzy, to rodzaj zabiegu, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem pacjentów klinik estetycznych. Dzięki stosowaniu najnowszych technologii, inwazyjność tej metody została ograniczona do minimum. Jeśli chcesz poprawić kondycję swojej skóry, bez przysłowiowego „pójścia pod skalpel”, ten zabieg jest idealny dla Ciebie.

Laserowe odmładzanie twarzy – jak wygląda zabieg?

Fotoodmładzanie nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Wystarczy, że przez około dwa tygodnie będzie używać indywidualnie dobranych dermokosmetyków, które przydadzą się też w późniejszych etapach terapii. W zależności od wielkości obszaru skóry poddawanego działaniu lasera, zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Znieczulenie przy tego typu zabiegach nie jest konieczne, jednak u pacjentów o niskim progu odczuwania bólu, może być zastosowane. W przypadku braku przeciwwskazań lekarskich, istnieje możliwość wykonania pierwszego zabiegu podczas pierwszej wizyty.

Laserowe odmładzanie twarzy polega na działaniu wiązką silnego światła lasera bezpośrednio na wyznaczony obszar skóry. Mikrouszkodzenia powstałe w wyniku działania lasera stymulują skórę do regeneracji oraz do produkowania nowego kolagenu. Podczas zabiegu zarówno lekarz jak i pacjent muszą założyć specjalne okulary, które mają na celu ochronić oczy przed promieniowaniem lasera.

Możemy wyróżnić dwie metody fotoodmładzania:

ABLACYJNE – przy wykorzystaniu laserów CO2 i frakcyjnego eCO2  zostaje odparowany naskórek i górne warstwy skóry
NIEABLACYJNE – bez uszkodzeń naskórka, wykorzystują między innymi lasery typu Q-SWITCH, VARILITE,  FRAXEL czy laser frakcyjny eCO2, IPL, VPL, ELOS.
Kiedy warto zdecydować się na fotoodmładzanie?

Na laserowe odmładzanie twarzy warto zdecydować się w przypadku wielu problemów ze skórą, do najpopularniejszych przyczyn korzystania z tej metody można zaliczyć:

przebarwienia na skórze
zmarszczki
rozszerzone pory
pozostałości po stanach zapalnych skóry
brak elastyczności skóry

Jest to więc zabieg odpowiedni zarówno dla osób, które zmagają się z problemami skórnymi, jak i dla tych, którzy chcą poprawić kondycję skóry. Często efekty są widocznie już kilka dni po wykonaniu pierwszego zabiegu.

Laserowe odmładzanie skóry – przeciwwskazania

Przeciwwskazań nie ma wiele, osoby które nie powinny poddawać się temu zabiegowi to:

kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią
osoby ze świeżą opalenizną
pacjenci z chorobami nowotworowymi lub innymi chorobami przewlekłymi (np. łuszczyca czy cukrzyca)
zaburzenia krzepliwości krwi

Jeśli chcesz sprawić sobie i swojej skórze prezent, warto rozważyć poddanie się temu zabiegowi. Laserowe odmładzanie twarzy jest coraz bardziej popularną metodą poprawiania stanu skóry. Przy okazji jest również bezpieczne i nie wymaga długiej rekonwalescencji. Należy jednak pamiętać, że wszelkie chęci skorzystania z tego rodzaju zabiegu powinny zostać skonsultowane z lekarzem.