Dron

Dron

Do czego można używać drona

Drony są to bezzałogowe statki powietrzne. Obecnie wykorzystuje się one do różnych celów, nie tylko do robienia zdjęć czy filmików. Są one pomocne również w transporcie czy w akcjach ratunkowych. Do celów amatorskich na rynku istnieje wiele sprzętów, które można pilotować bez licencji. Sprzęty te są niewielkich rozmiarów i stosunkowo łatwo nimi latać. Za ich pomocą możemy osiągnąć bardzo dobrej jakości zdjęcia oraz filmiki. Wykorzystywane są więc zarówno przez profesjonalnych fotografów jak i amatorów fotografowania. Dzięki ciekawej perspektywie osiągniemy bardzo interesujące zdjęcia, które z pewnością będą przykuwać wzrok.

Drony podlegają przepisom prawa lotniczego. Z tego też względu korzystając z tego sprzętu musimy mieć go w zasięgu wzroku. Drony o wadze ponad 600 gram nie mogą latać w obszarze miejskim. Równie istotne jest, by zachować odległość od zabudowań co najmniej 100 metrów. Należy również pamiętać, że istnieją miejsca, w których nie wolno poruszać się dronem. Korzystając z drona w strefie z ograniczeniami dla ruchu lotniczego musimy liczyć się z wysokim mandatem.

Ważne wskazówki przy zakupie drona

Przy zakupie drona powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość wykonywanych przez niego zdjęć oraz filmików. Zdjęcia niskiej jakości nie będą bowiem dla nas satysfakcjonujące i szybko przestaniemy korzystać z naszego sprzętu. Obok dobrej jakości zdjęć dron powinien również stabilnie latać. Jest to bardzo istotna kwestia, gdyż od tego zależy czy będziemy w stanie wykonać zdjęcie bez zakłóceń. Dron powinien posiadać zaawansowane systemy sterowania, a także odpowiedniej jakości czujniki. Dzięki temu będziemy w stanie szybko i bezproblemowo nim sterować.

Warto również zwrócić uwagę na to czy dron posiada gimbal. Dzięki temu będziemy w stanie osiągnąć stabilny film. Najczęściej kupując tańszego drona nie posiada on gimbal. Musimy go dodatkowo dokupić, bądź całkowicie z niego zrezygnować. Dobrze jest więc zwrócić na to uwagę przy zakupie, by nie żałować wydanych pieniędzy.

Kupując drona możemy zdecydować się na dodatkowe funkcje, które zdecydowanie poprawią komfort sterowania nim. Drony dobrej jakości mogą być wyposażone w podwójny zoom optyczny, który pozwala na zrobienie zdjęcia nie zbliżając się do danego obiektu. Jest to często bardzo pomocne. Równie ciekawą funkcją jest automatyczne śledzenie obiektu. Dron może automatycznie podążać za wybranym przez nas obiektem. Jest to przydatne gdy chcemy zrobić kilka zdjęć obiektom, które się poruszają. W ten kwestii przydatna będzie również mechaniczna migawka, która pozwala na redukcję zniekształceń w obrazie przy śledzeniu obiektów poruszających się niezwykle szybko.

Kupując drona warto więc zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę ale i funkcje. Dobrze jest kupić drona znanej firmy, gdyż daje nam to gwarancję niezawodności i dobrej jakości. W razie problemów będziemy mogli również szybko wymienić daną część lub dokupić na przykład ładowarki do dronów bez problemów z dostępnością.