Rekonstrukcja brwi za pomocą Microblendingu

Rekonstrukcja brwi za pomocą Microblendingu

Tatuowanie brwi w większości kojarzy się z nienaturalnie wyglądającymi czarnymi kreskami. Jednak ta technika należy już do przeszłości. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się Microblending, który daje dużo bardziej naturalne efekty.

Czym jest Microblending?

Microblending jest techniką rekonstrukcji brwi, która polega na precyzyjnym wprowadzaniu barwnika za pomocą specjalnego mikroostrza. Każdy włosek wykonywany jest osobno, dzięki czemu brwi wyglądają naturalnie. Microblending nie jest trwałym zabiegiem. Efekt utrzymuje się od 6 -36 miesięcy. Zazwyczaj po pierwszym zabiegu w ciągu 1 – 2 miesięcy wykonywana jest korekta. Następne korekty należy powtarzać co 6 – 12 miesięcy.

Zaraz po zabiegu brwi mogą wydawać się zbyt wyraziste i nienaturalne, jednak efekt ten znika po około 2 tygodniach. Sam zabieg wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu, dzięki czemu ból jest praktycznie nieodczuwalny. Ceny Microblendingu rozpoczynają się od 500 zł i zależą od kilku czynników. Między innymi od rodzaju użytego barwnika, doświadczenia osoby wykonującej zabieg, a nawet miasta, w którym jest wykonywany.

Pielęgnacja po zabiegu

Ponieważ Microblending opiera się na wykonywaniu delikatnych nacięć na skórze i wprowadzaniu w nie barwnika, należy w szczególny sposób zadbać o obszar poddany zabiegowi. Już po kilku godzinach należy rozpocząć smarowanie brwi maścią przyspieszającą gojenie i powtarzać to co kilka godzin. W pierwszych dniach po zabiegu nie można wykonywać makijażu. Ponadto powinno się unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce.

Przeciwwskazania

Podobnie jak w przypadku innych zabiegów kosmetycznych, istnieją przeciwwskazania także dla Microblendingu. Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista przeprowadza z klientem konsultację, w której oprócz uzgodnień co do kształtu brwi oraz oczekiwanego efektu, należy uzupełnić ankietę dotyczącą chorób i schorzeń. Zabiegowi Microblendingu nie mogą poddać się osoby, które chorują m.in. na:

  • choroby kardiologiczne,
  • choroby nowotworowe,
  • cukrzycę,
  • epilepsję,
  • choroby skóry.

Skutki uboczne

Zabieg Microblendingu jest stosunkowo bezpieczny. Najczęściej występujące niepożądane skutki to niewielka opuchlizna i zaczerwienienie skóry, które mogą się pojawić zaraz po zabiegu. Skutki te są jednak krótkotrwałe i zazwyczaj znikają po kilku dniach. Skutkiem ubocznym zabiegu może być również wystąpienie alergii na barwnik używany do wykonania rekonstrukcji brwi. Istnieje również ryzyko, że trafimy na niekompetentnego specjalistę, który dobierze nieodpowiedni kształt brwi oraz niedbale wykona zabieg. Dlatego przed udaniem się do gabinetu warto poszukać opinii o nim.