Żelazne zasady Dietu Dukana

Żelazne zasady Dietu Dukana

Spora część diet, które to rzekomo miały spowodować cudowny spadek na wadze, to tak zwany pic na wodę. We współczesnym świecie, w którym zgrabne ciało jest coraz bardziej pożądane, bez trudu możemy odnaleźć chętnych na stosowanie diety. I choć mówi się, iż najzdrowsze dla naszego ciała jest spożywanie wszystkich produktów żywieniowych, to jednoskładnikowa przecież dieta Dukana bywa nazywana hitem wśród diet. 

Faktem jest, iż działanie diety Dukana zostało potwierdzone, jednakże warunkiem skuteczności tejże diety jest ścisłe trzymanie się założeń. Zasady diety Dukana są nieugięte. Brak konsekwencji i wytrwałości przypłacimy niezadowalającymi nas rezultatami lub nawet efektem jo-jo.

Podstawowe założenia diety Dukana

Dieta Dukana, jak sama nazwa wskazuje, została stworzona przez Pierre Dukana i od jego nazwiska pochodzi jej nazwa. Bywa także zwana dietą proteinową, czy po prostu „protal” – ze względu na założenie konieczności dostarczania organizmowi protein. Dodatkowo zasady diety Dukana zakładają nie spożywanie węglowodanów ani tłuszczów. Dalsze jej fazy dopuszczają jednak pewne odstępstwa. Dieta Dukana najprościej ujmując polega na spożywaniu potraw, bogatych w białka. Ich dostarczanie ma być przyczyną efektu odchudzającego. I choć paradoksalnie wydawać by się mogło, że efekt ten będzie całkiem odmienny, to faktem jest, iż spora część osób stosujących na co dzień zasady diety Dukana, zrzuciła zbędne kilogramy. Jednakże wymagało to stosowania każdej fazy diety Dukana.

Tajemnica skuteczności diety Dukana

Zazwyczaj osoby przebywające na diecie skarżą się na senność i przemęczenie. Tymczasem białko bogate jest w proteiny, które stanowią nieocenione źródło energii. Dzięki temu można uczyć się, chodzić do pracy i jednocześnie nie odczuwać głodu. Dlatego też w tego typu diecie łatwiej jest wytrwać, co jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Białka są zbudowane z włókien, a zatem ich trawienie trwa dosyć długo. Właśnie ta właściwość białek została przez Dukana wykorzystana w trakcie tworzenia teoretycznych podstaw diety.

Białko zapewnia uczucie sytości, a zatem w przypadku diety Dukana nie ma mowy o głodówce. Poza tym, gdy jemy praktycznie samo białko, na którym bazują przepisy w diecie Dukana, nie jest możliwe, aby zostało ono w całości przyswojone przez nasz organizm. Powoduje to osiągnięcie upragnionego efektu chudnięcia.