Wypełniacze kartonów – różne rodzaje

Wypełniacze kartonów – różne rodzaje

Prezentowane poniżej wypełniacze do zasypywania kartonów pomimo pewnej uciążliwości w stosowaniu oraz swojej ceny cały czas cieszą się powodzeniem. Nie wszystkie bowiem towary można zabezpieczać papierem, poduszkami z powietrzem lub kartonami pociętymi w paski. Delikatne towary niewielkich rozmiarów ważące nie więcej niż 1kG często są amortyzowane w taki właśnie sposób. Pokrótce omówimy cechy tzw. wypełniaczy sypkich.

Flopak

Wypełniacz do pakowania  flopak jest importowany co podraża jego cenę z uwagi na transport. Flopak tzw. ósemka  (pusta lub pełna)  jest  od lat stosowanym wypełniaczem obecnie wypieranym z rynku poprzez rodzimej produkcji Skropak . Flopak nie tylko jest  droższy od skropaka ale także mniej wytrzymały na nacisk.

Skropak

Wypełniacz do pakowania  typu skropak  jest w przeciwieństwie do konkurenta powyżej ekologicznym wypełniaczem w 100% ulegającym biodegradacji. Można go użyć jako kompost, zakopać w ziemi lub nawet wrzucić do sedesu co bardzo ułatwia jego utylizację.

Chipsy styropianowe

Chipsy styropianowe EPS występują w wielu rodzajach oraz kształtach. Najbardziej popularne są tzw. S-ki czyli chipsy w kształcie literki S. Ten rodzaj wypełniacza w przeciwieństwie do Flopak i Skropak jest sprężysty i nie ugina się łatwo pod wpływem nacisku. Pod każdym ze zdjęć podam różnice pomiędzy rodzajami tego wypełniacza.

Chipsy S

Zalety: kształt dobrze wypełniający puste przestrzenie, duża sprężystość, bardzo lekki. Wady: uciążliwość w stosowaniu, nie biodegradowalny, drogi.

Chipsy styropianowe

Zalety: ciekawy kształt, kolorowy, spora sprężystość, bardzo lekki. Wady: uciążliwość w stosowaniu, nie biodegradowalny, drogi.

Zalety: odpowiedni kształt, najlepsza sprężystość, lekki. Wady: uciążliwość w stosowaniu, nie biodegradowalny, bardzo drogi.

Kostka styropianowa

Zalety: twarda i odporna więc może być stosowana do ciężkich przedmiotów nawet do 30kG, mała sprężystość, w miarę lekka. Wady: uciążliwość w stosowaniu, nie biodegradowalna, najtańsza.