Biustonosz – jak go odpowiednio dobrać?

Biustonosz – jak go odpowiednio dobrać?

Elementem bielizny bardzo ważnym dla każdej kobiety jest biustonosz. Oczywiście musi być on bardzo dobrze dobrany pod każdym względem, a więc zarówno, jeśli chodzi o model jak i o rozmiar.

Generalną zasadą jest, że w przypadku małych biustów wybiera się staniki optycznie powiększające piersi, takie jak push-up, balconette czy po prostu biustonosze usztywniane. W przypadku biustu dużego należy wybierać staniki półusztywniane lub po prostu miękkie. Brak niepotrzebnych warstw tkanin sprawi, że biust nie będzie niepotrzebnie optycznie powiększony.

Gdy już wiemy, jakiego typu stanika szukać, czas na dokładne pomiary swojego ciała. Niezbędny będzie centymetr krawiecki. Pamiętajmy o tym, aby dokładnie przylegał on do ciała, w żadnym razie nie powinniśmy mocno się nim ściskać. Centymetr należy też odpowiednio ustawić – musi przebiegać równolegle do podłogi.

Mierzymy obwód pod biustem i obwód piersi. Dopasowanie stanika w obwodzie jest bardzo ważne, gdyż to w dużym stopniu na tej części biustonosza powinien opierać się ciężar piersi, a Polki popełniają błąd polegający na tym, że dobierają zbyt szerokie obwody. Ważne jest także to, aby odpowiednio wykorzystać fakt, że biustonosze na www.oui.pl posiadają trzystopniową regulację obwodu. Tak więc kupujmy takie biustonosze, które z łatwością zapniemy na pierwszą lub środkową haftkę, dlatego że podczas użytkowania materiał może się nieco rozciągnąć. Jeśli tak się stanie, to możemy po prostu zacząć zapinać stanik na ostatnią haftkę i w dalszym ciągu będzie on doskonale dopasowany do naszego ciała. Dobrze dobrany biustonosz utrzymuje się w takiej pozycji, w jakiej został założony. Jeśli tylna część nie wędruje ku górze, a piersi ku dołowi, to najprawdopodobniej w obwodem wszystko jest w porządku.

Jeśli chodzi o odpowiednią miseczkę stanika, to określimy ją po odjęciu od wartości obwodu piersi wartości obwodu pod biustem. Jeśli kupujemy stanik przez internet, to koniecznie sprawdźmy w tabeli rozmiarów, jaką powinnyśmy kupić miseczkę, a jeśli w sprzedaży stacjonarnej, to porozmawiajmy o tym ze sprzedawcą. Ważne, aby była ona dobrze dobrana. Na szczęście coraz większa ilość producentów produkuje faktycznie miseczki dostosowane do rozmiarów biustów, a poznamy ich po tym, że ich rozmiarówki nie kończą się na D, ale sięgają nawet K.

Wybierając stanik zwróćmy także uwagę na ramiączka. Przy mniejszych rozmiarach biustu w zasadzie nie ma znaczenia, jakie ramiączka wybierzemy, ale przy dużych rozmiarach ważne jest wybranie ramiączek szerokich, które nie będą się wrzynać w ciało. Ważne jest także to, aby ramiączka były lekko napięte. Luźne nie spełnią swojej funkcji, a nadmiernie naciągnięte będą uwierały i przyczynią się do odczuwania dyskomfortu, a nawet do powstawania otarć.

Jeśli nie potrafimy samodzielnie wybrać odpowiedniego biustonosza , to warto skorzystać z usług bra-fitterki. Dokona ona dokładnych pomiarów, a dzięki posiadanej wiedzy dobrze dobierze biustonosz do naszej figury i wymiarów.

Odpowiedni wybór stanika jest bardzo ważny. Poprawia wygląd sylwetki i samopoczucie kobiety. Służy także zdrowiu, ponieważ dobrze dobrana bielizna damska odciąża kręgosłup i ułatwia oddychanie.