Operacje plastyczne też niosą ze sobą ryzyko

Operacje plastyczne też niosą ze sobą ryzyko

Jeśli kiedykolwiek słyszymy słowo operacja, to mamy skojarzenia ogromnego dyskomfortu spowodowanego raną, bólem. Każda nawet niewielka interwencja chirurga wprowadza nas w stan co najmniej lekkiego podenerwowania.

Osoba, dla której operacja plastyczna, jest własnym wyborem człowieka (nie mówiąc o sytuacjach, w których operacja plastyczna jest podyktowana względami medycznymi, np. po oparzeniach), emocje które towarzyszą podejmowaniu decyzji o niej odsuwają na dalszy plan realia medyczne takiego zabiegu.

Czy operacja plastyczna, nazywana zabiegiem gwarantuje mniejsze ryzyko zabiegu? Absolutnie nie – operacja plastyczna, jest to taki sam zabieg, jak każdy inny zbieg chirurgiczny – można się nie wybudzić z narkozy, mogą pojawić się bliznowce, może dojść do zakażenia….Dalej nie warto tego opisywać. Zanim zdecydujemy się na zabieg, przeczytajmy o skargach pacjentów, których operacja plastyczna należy do zabiegów nieudanych.

Każda operacja plastyczna, to po prostu zwyczajna operacja, która ma tylko trochę inny cel – ona poprawia naturę, normalna operacja ratuje życie, zdrowie … Pojawia się właśnie pytanie, czy warto tak ryzykować zdrowie i życie dla poprawy urody jedynie. Co bowiem będzie, jeśli operacja plastyczna zniszczy nas zdrowie? Na to nie ma recepty!

Człowiek to istota kapryśna i jedyna na ziemi, która chce poprawiać dzieło pana Boga, czyli siebie – zmienia swoje wnętrze, a także swój wygląd – medycyna stara się pomóc im ze wszystkich sił i zarobić na tym krocie.

W Polsce jest wielu ludzi, którzy są uzależnieni od zmiany siebie, ci którzy zmieniają swoje wnętrze – szkolą się na kursach – ci którzy chcą zmienić swój wygląd korzystają z tego co dają operacje plastyczne. Czym są zatem operacje plastyczne? Są w rozumieniu medycyny zbędnymi zabiegami, ponieważ operacje plastyczne nie poprawiają zdrowia, a wręcz bywają dla tego zdrowia zagrożeniem.

Gdzie robić operacje plastyczne? Na pewno w dobrych sprawdzonych klinikach – nie bać się i sprawdzać certyfikaty lekarzy, nim damy się pociąć sprawdźmy co sądzą inni o lekarzu, którego wybraliśmy – jeśli będzie tam sporo opinii ze znakiem zapytania – uciekajmy stamtąd i poszukajmy innego miejsca na operacje plastyczne.

Tylko niektóre operacje plastyczne są w jakiś sposób uzasadnione – większość z nich to efekt skupiania się na swoim wyglądzie i zapomina, że w życiu również charakter i styl ma znaczenie i tak naprawdę większe niż wygląd – operacje plastyczne bywają ucieczką od samego siebie. Zanim poddamy się dłoniom chirurga zastanówmy się czy to operacje plastyczne są nam potrzebne, czy raczej rozliczenia się ze sobą.