Jakie obrazy sprawdzą się w (niemal) wszystkich pomieszczeniach?

Jakie obrazy sprawdzą się w (niemal) wszystkich pomieszczeniach?

Precyzyjne dopasowywanie dekoracji ściennych do reszty wystroju nie jest niczym złym, a wręcz przeciwnie. W momencie remontu czy przeprowadzki nieocenione jednak okazują się bardziej uniwersalne dekoracje, które można swobodnie, bez problemu przenosić między różnymi pomieszczeniami i stylami.

Szczególnie uniwersalnym typem dekoracji ściennych są obrazy, które z zasady dodają pomieszczeniu elegancji, natomiast wcale nie muszą być nieciekawe czy nadmiernie poważne. Na szczęście wśród obrazów można wyróżnić kilka kategorii takich dzieł, które można z powodzeniem umieścić w niemal dowolnym pomieszczeniu. Sprawdź koniecznie!

Obrazy na płótnie z końmi – świetna opcja do salonu lub sypialni

Nie tylko “koniarze”, ale właściwie wszyscy powinni przy wyborze obrazów do salonu, kuchni, a nawet biura rozważyć obrazy z końmi. Te majestatyczne zwierzęta świetnie się prezentują, a przy tym mają dość uniwersalny charakter. Nie będą źle komponowały się z zasadniczo żadnym popularnym w Polsce stylem. Szczególnie dobrze będą wyglądały w pomieszczeniach w stylu tradycyjnym, ale bez stresu można umieszczać je także chociażby w pomieszczeniach w stylu skandynawskim czy modernistycznym.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że wśród obrazów z końmi występuje spora różnorodność. Przykładowo, można postawić na bardziej spokojne obrazy przedstawiające profil tego zwierzęcia, bądź statyczny obraz konia stojącego w miejscu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać obraz przedstawiający konia lub konie w galopie. Jak łatwo się domyślić, to znacznie bardziej dynamiczna opcja, która ożywi pomieszczenie i doda mu energii.

Dostępne są zarówno obrazy bardziej fotorealistyczne, jak i na przykład takie przypominające szkic. W związku z tym niezależnie od tego, czy ktoś woli bardziej żywą kolorystykę, czy czerń i biel, znajdzie odpowiedni obraz dla siebie.

Reprodukcje klasycznych obrazów – klasyczny i elegancki wybór

Druga ciekawa opcja, nad którą warto się pochylić, to reprodukcje znanych i lubianych obrazów najznamienitszych artystów. Nie trzeba mieć milionów dolarów, aby zawiesić sobie na ścianie “Gwieździste niebo” czy “Słoneczniki”. Warto pamiętać, że na reprodukcje składają się nie tylko dzieła artystów tworzących setki lat temu, ale też bardziej współczesne dzieła, takie jak chociażby twórczość Banksy’ego.

Nie bez powodu oryginały tych obrazów mają tak olbrzymią wartość – są dowodem ogromnego kunsztu ich twórców. Dobrze wykonana reprodukcja jest w stanie świetnie oddać klimat oryginalnego dzieła, a przy tym jest nieporównywalnie tańsza. Obecnie każdy może mieć dzieła klasyków w swoich domach, czemu więc nie skorzystać!