Jak usunąć podwójny podbródek, czyli lipoliza iniekcyjna

Jak usunąć podwójny podbródek, czyli lipoliza iniekcyjna

Jeśli Twoim kompleksem jest posiadanie podwójnego podbródka, koniecznie zatrzymaj się i przeczytaj nasz artykuł! Drogą do szczupłego wyglądu twarzy jest lipoliza iniekcyjna. W poniższym tekście dowiesz się, czym jest ten zabieg oraz jakie korzyści może Ci przynieść.

Jak usunąć podwójny podbródek, czyli lipoliza iniekcyjna

Czy da się usunąć drugi podbródek? Niestety, takie pytanie zadaje sobie wiele osób niezadowolonych z wyglądu własnej twarzy. Powodów występowania podwójnego podbródka może być wiele, a do najczęstszych zalicza się nadwagę oraz budowę ciała spowodowaną predyspozycjami genetycznymi lub nieprawidłową postawą. Oprócz tego może być on wynikiem procesu starzenia się i związanej z nim utraty elastyczności skóry. Przez znajdującą się pod brodą fałdę często tracimy pewność siebie, a pozowanie do zdjęć staje się prawdziwą zmorą. 

A gdyby tak jej usunięcie było możliwe? Lipoliza iniekcyjna to wspaniały zabieg, który pozwala na szybkie uporanie się z podwójnym podbródkiem. Na czym on polega i jakich efektów możemy spodziewać się po jego wykonaniu? Sprawdź w poniższym artykule.

Lipoliza iniekcyjna – jak wygląda zabieg?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej to innowacyjna metoda wykorzystywana nie tylko w przypadku podwójnego podbródka, ale również innych obszarów ciała. Za pomocą cienkiej igły w wybraną tkankę tłuszczową na głębokość ok. 1 cm podaje się preparat lipolityczny, który powodują hydrolizę trójglicerydów – głównego składnika komórek tłuszczowych. Celem iniekcji jest wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego tkanki tłuszczowej. Następuje rozkład tłuszczów, które trafiają do krwiobiegu, a potem stają się źródłem energii lub są po prostu wydalane z organizmu. Zabieg nie musi być bolesny! Wystarczy, że wcześniej na strefa poddawana zabiegowi zostanie schłodzona lub zastosowany zostanie na niej krem znieczulający. Cały proces działania lipolizy po wykonaniu zabiegu trwa ok. 4-8 tygodni. Po tym czasie możliwe jest zauważenie pełnych efektów. 

Efekty lipolizy iniekcyjnej

Dzięki lipolizie jesteśmy w stanie uzyskać estetyczny kształt podbródka, na którym widoczne jest ładne odcięcie od szyi. Oprócz tego zabieg może przyczynić się do uwydatnienia linii żuchwy. Twarz wygląda młodziej, a my możemy odzyskać dawną pewność siebie. Lipoliza to zabieg, który możemy zastosować nie tylko w przypadku podwójnego podbródka, ale również w okolicach brzucha, pośladków czy boczków. Usuwanie rozpuszczonego tłuszczu trwa kilka tygodni, jednak gwarantuje wspaniałe efekty i możliwość redukcji obwodów o nawet 5 centymetrów! Oprócz tego zmniejsza również widoczność cellulitu.