Mleko Nan dla niemowląt

Mleko Nan dla niemowląt

Przy tak wielu różnych markach mleka modyfikowanego na rynku, a skierowanych do najmłodszych niemowląt, skąd masz wiedzieć, którą wybrać dla swojego dziecka? Czy kierować się raczej ceną (im droższe tym lepsze), czy może zwrócić raczej uwagę na szczegółową listę składników zawartych w produkcie? Być może pomocne w dokonaniu tego ważnego wyboru będzie zdanie sobie sprawy z autentycznych potrzeb odżywczych niemowląt, a zatem tego co powinno zawierać dobre mleko, aby gwarantować zdrowy wzrost i rozwój. Być może wtedy docenisz markę, która jest obecna na polskim rynku od wielu lat – mleko Nan.

Mleko modyfikowane a naturalne karmienie piersią

Na wstępie spróbujmy porównać dwa rodzaje mleka. Nie ma żadnych wątpliwości, ze idealnym rozwiązaniem dla karmiących mam jest naturalne mleko z piersi. Zawiera ono wszystkie składniki odżywcze niezbędne do funkcjonowania i rozwoju młodego organizmu dziecka. Niestety czasami pojawiają się w tym względzie problemy i karmienie piersią nie jest możliwe, lub jest niewystarczające. Choroby takie jak gruźlica, białaczka lub nietolerancja maluszka na laktozę to niektóre z powodów. Co wtedy?

Wtedy z ratunkiem przychodzą firmy takie jak Nestle, które proponują sprawdzony zamiennik – modyfikowane mleko Nan. Produkowane z mleka krowiego (czasami koziego lub sojowego) powstaje wskutek złożonych i dokładnie opracowanych procesów technologicznych. W ten sposób możliwe jest usunięcie z mieszanki mlecznej wszelkich niepożądanych składników, jak na przykład ciężko strawnych białek i zastąpienie ich odżywczymi zamiennikami lepiej przyswajalnymi przez młody brzuszek. Dodatkowo dozuje się odpowiednią ilość przyjaznych dla jelita probiotyków.

Czym wyróżnia się mleko Nan?

Mleko Nan, a zwłaszcza mleko z rodziny “optipro” jest idealne do karmienia niemowlaków zaraz od momentu urodzenia. Cały sekret tkwi w tym, że jest ono bardzo zbliżone do składu naturalnego mleka mamy. Wieloletnie badania umożliwiły wypracowanie odpowiednich procedur technologicznych.

Co zatem zawiera modyfikowane mleko Nan Optipro? Przede wszystkim są to bogate źródła łagodnego białka oraz oleje roślinne – prawdziwa skarbnica witamin, niezbędnych do utrzymania zdrowego poziomu rozwoju młodego organizmu niemowląt. Jeżeli myślimy o prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, mózgu i narządu wzroku oraz słuchu to nie można przecenić w składzie tego mleka wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Co należy wiedzieć przed podaniem mleka Nan?

Generalnie nie powinno być większych problemów z samym dawkowaniem tego mleka, gdyż dokładna instrukcja podania jest zawsze zamieszczona na opakowaniu. Co warto pamiętać – nie powinno się przechowywać przygotowanego już mleka w kuchenkach lub termosach. Optymalny skład i konsystencja determinują do spożycia zaraz po przygotowaniu.

Pamiętać też, należy o różnych odmianach mleka Nan. Są one rozróżniane za pomocą kolejnych cyferek. W przypadku noworodków w orbicie zainteresowań zawsze powinno być mleko oznaczone cyfrą 1 – jest ono przeznaczone do spożycia dla dzieci w wieku do 6 miesięcy. Takie mleko jak Nan EXPERTpro HA 2 przeznaczone będzie przykładowo już dla zdrowych niemowląt od 6 miesiąca życia.