Gotując obiad nie zapomnij o deserze

Gotując obiad nie zapomnij o deserze

Gotowanie obiadów powinno w każdym domu być obowiązkowym elementem wśród wszystkich czynności w ciągu całego dnia. Obiad jest ciepłym posiłkiem, prawdziwie powinien składać się z dwóch dań, ale są miejsca, gdzie gotuje się tylko drugie, gdyż jest bardziej syte i czasami zajmuje mniej czasu.

Jeśli przygotowujemy prosty obiad, w jakiego skład wchodzą ziemniaki, kotlety i sałatka, możemy spokojnie poświęcić na niego tylko godzinkę czasu. Niektórzy mogą z dnia na dzień przygotować obiad, wtedy w grę wchodzi tylko jego odgrzanie, co może trwać kilka minut w mikrofalówce. Obiady, jakie są gotowane tuż przed spożyciem, są jednak najbardziej zdrowe, szczególnie te, jakie mają świeże owoce i warzywa, które rosną na naszych działkach i w ogródkach.

Niestety codziennie spotykamy dzieci, jakie nie mają dostępu do obiadów, dla których są specjalnie organizowane akcje charytatywne. Przykładem może być akcja pajacyk. W szkołach niekiedy jest bardzo wiele nauki i w ciągu całego dnia nie mamy czasu na zjedzenie obiadu. Później przychodząc do domu na kolację, na niej poprzestajemy, zapominając, że nasz organizm jest przyzwyczajony do czegoś zupełnie innego. Nie wolno nam zapominać, że żywienie w wielu aspektach, jest dla nas bardzo ważne i powinniśmy starać się jak najbardziej i jak najwięcej utrzymywać regularność jedzenia. Dzięki niemu dbamy o nasze zdrowie i jak się okazuje, omijamy zbędne choroby układu żywieniowego. Można próbować też zabierać ze sobą jakieś przekąski, jakie będą mogły nam nieco zastąpić obiad.

Nie ma osoby, a już szczególnie dziecka, jakie nie chciałoby codziennie jeść deserów. Dzięki odrobinie słodkości odzyskujemy humor, a także magię codziennego dnia. Desery mogą być przygotowane w sposób prosty, a także w nieco bardziej skomplikowany. Nieraz wystarczy nam tylko kilka pokrojonych owoców z galaretką i bitą śmietaną, innym razem oczekujemy ciasta, jakie będzie miało w sobie słodką masę, wraz z polewą z prawdziwej czekolady. Jedzenie powinno sprawiać wyjątkową przyjemność, dlatego też nie należy zapominać o dodatkach specjalnych. Dekoracja poszczególnych deserów powinna być tak przygotowana, aby sprawić każdemu wyjątkową przyjemność i aby chciało się ją zjeść już poprzez spoglądanie w jej kierunku. Deser można przygotować razem z dziećmi, jakie także powinny pod nadzorem dorosłych mieć dostęp do kuchni. Tylko poprzez zajmowanie się czymś od małego, może się zrodzić prawdziwa pasja.

Często wielu kucharzy właśnie zaczynało od oblizywania garnków po masach, co także obecnie bardzo często robią dzieci. Latem propaguje się głównie desery lodowe, niekiedy z dodatkiem alkoholu, czy też musy na bazie różnych soków. Zimne napoje jednak mogą znacznie podrażnić gardła dzieci, więc powinniśmy starać się im podawać cieplejsze napoje, bądź lody, jakie już pod wpływem słonecznego żaru nieco się podtopiły. Najmniejszym dzieciom kupuje się ciepłe lody, dzięki temu mamy pewność, że nic nie zagrozi ich zdrowiu, a po deserze pozostanie przyjemny posmak i chęć na zjedzenie czegoś więcej.