Redskip – wywóz odpadów poremontowych 

Redskip – wywóz odpadów poremontowych 

Remont nieodłącznie wiąże się bałaganem. I powstawaniem dużych ilości odpadów, nierzadko toksycznych. Z tego względu nie możemy wrzucić ich do kontenera na odpady komunalne. Co więc zrobić z odpadami poremontowymi? Odpowiedzią jest firma  Redskip – wywóz odpadów poremontowych. Zobacz, co składa się na odpady remontowe i jak się ich pozbyć. 

Jakie są rodzaje odpadów poremontowych? 

W trakcie remontu powstają różnego rodzaju odpady. Najwięcej jednak produkujemy w takim przypadku gruzu. Jest to odpadowy materiał budowlany, który występuje w postaci potłuczonych wyrobów z ceramiki budowalnej, pokruszonego betonu, cegieł i tym podobnych. Co ważne, gruz podlega segregacji. Czyste odpady możemy ponownie użyć. Gruz poremontowy możemy wykorzystać, jako podsypkę pod posadzkę, czy nawierzchnię betonową. Pamiętaj jednak, że gruzu nie można samodzielnie składować. Grozi za to kara grzywny, a w najgorszych przypadkach nawet pozbawienia wolności. 

Innym odpadem remontowym jest ceramika łazienkowa, na przykład kafelki, umywalka, czy sedes. Takie elementy warto pokruszyć przed wyrzuceniem. Co ważne, takie odpady możemy zmieszać z gruzem. Jednak ich objętość nie może przekraczać 20 proc. całości gruzu. Gruz mieszany jeszcze podlega segregacji, ale z zanieczyszczonym już niewiele można zrobić. Do trzeciej kategorii odpadów poremontowych należą meble, a także opakowania po farbach, środkach chemicznych itp. Tych nie powinniśmy mieszać z gruzem, ale wrzucić do osobnego kontenera. 

Jak pozbyć się pozostałości po remoncie? 

Remont przyprawił niejedną osobę o ból głowy. Planowanie, projektowanie, opóźnienia i różne nieprzewidziane sytuacje. Do tego dochodzi kwestia pozbycia się odpadów poremontowych. Jak się ich pozbyć? Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane zadanie. Wystarczy zamówić kontener u firmy, takiej jak Redskip – wywóz odpadów. Jedyne, co musisz załatwić, to pozwolenie na ustawienie kontenera na chodniku, ulicy, lub podwórku. Zgodę możesz uzyskać w odpowiednim urzędzie. Całą resztą zajmie się już firma oferująca wywóz gruzu. 

W skład usługi wchodzi nie tylko ustawienie kontenera, ale także pomoc w jego doborze. Jeśli nie wiesz, jaką pojemność wybrać, możesz skorzystać z konsultacji z pracownikiem. Co ważne, wraz z usługą wynajmu kontenera wiąże się także wywóz gruzu. Dzięki temu nie musisz martwić się o utylizację i przechowywanie śmieci poremontowych. Pamiętaj, by skonsultować się z firmą zawczasu. Tym sposobem będziesz miał możliwość dopasowania kontenera do potrzeb i unikniesz opóźnień.