Jakie imprezy i wydarzenia muzyczne organizowane są w Krakowie?

Jakie imprezy i wydarzenia muzyczne organizowane są w Krakowie?

W Krakowie zlokalizowanych jest wiele klubów, pubów oraz kawiarni, które mieszczą się w tajemniczych średniowiecznych piwnicach lub pięknych gmachach secesyjnych. Warto zauważyć, że przez cały rok odbywają się tu liczne kulturalne imprezy, wystawy oraz koncerty. W tym artykule wyjaśnimy, co się dzieje w Krakowie, a także wymienimy miejsca, które naprawdę warto zmienić.

Imprezy w Krakowie

Wiele koncertów organizowanych jest na Rynku Głównym. To właśnie tam gromadzi się najwięcej ludzi. Nie ulega wątpliwości, że Stare Miasto to centrum wydarzeń związanych z kulturą. Jednak ciekawe wydarzenia odbywają się również w innych punktach miasta. Każdego roku w tym miejscu organizowana jest huczna impreza sylwestrowa. Wszyscy Krakowianie oraz goście mogą przywitać wtedy Nowy Rok. Uroczysty koncert noworoczny odbywa się 1 stycznia w Filharmonii.

Międzynarodowe festiwale

Znani artyści kolędują w kościołach w okresie od Bożego Narodzenia do święta Trzech Króli. W mieście odbywa się również Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej. Innym ciekawym wydarzeniem jest Międzynarodowy Festiwal Filmu Reklamowego. Twórczość agencji reklamowych jest wtedy prezentowana na dużym ekranie. Niektórzy mogą docenić, że prawdziwym dziełem potrafią być nawet zwykłe filmiki promocyjne.

Krakowskie Reminiscencje Teatralne

Warto wspomnieć, że Krakowskie Reminiscencje Teatralne odbywają się w marcu. Jest to najstarszy przegląd teatrów eksperymentalnych oraz alternatywnych, który odbywa się co roku. W ramach międzynarodowego konkursu Jazz Juniors koncertują debiutujący, ale utalentowani wykonawcy jazzu. Wydarzenia mające korzenie w chrześcijańskiej tradycji odbywają się w kwietniu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji odbywają się w maju. Osoby, które nie przepadają za klubami mogą wybrać się na Noc Muzeów. Trzeba jednak przyznać, że w Krakowie najwięcej jest pubów i klubów, w których bawią się studenci. W klubie Kwadrat przy Politechnice Krakowskiej odbywają się niesamowite koncerty.

Więcej o tym, co dzieje się w Krakowie znajdziesz na https://rytmy.pl/wydarzenia/krakow/

Klub Gwarek

Studenci kojarzą pewnie też popularny klub Gwarek, który zlokalizowany się na miasteczku akademickim AGH. Jest to klub kulturalny przeznaczony dla osób, które szukają dobrej rozrywki i jednocześnie nieoczywistych brzmień w muzyce. Jest to jednocześnie scena teatralna oraz muzyczna. Warto dodać, że klub Gwarek organizuje wiele cyklicznych imprez. W tym miejscu można wymienić czwartkowe Muzyczne Pogwarki.

Inne ciekawe kluby w Krakowie

Wśród innych polecanych klubów w Krakowie można wymienić następujące: Opium, Pozytywka, Drukarnia, Singer, Alchemia, Stajnia, Feniks, Coco Music Club oraz B4. Nie wszyscy mają świadomość, że we wrześniu odbywają się Targi Sztuki Ludowej. Festiwal Piosenki Studenckiej odbywa się w październiku i listopadzie. Można się wtedy przygotować do studiów i do końca wyszaleć. W grudniu nie brakuje dobrych imprez. Wybór klubów oraz wydarzeń jest naprawdę bardzo duży, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dla siebie. Kraków to jedno z największych i najlepiej rozwiniętych miast w Polsce. Wiele osób wyjeżdża tam właśnie w celu imprezowania.