Dla kogo powstał przenośny aparat EKG?

Dla kogo powstał przenośny aparat EKG?

Jeśli zmagasz się z chorobami układu sercowo-naczyniowego, na przykład z arytmią serca, zapewne słyszałeś o przenośnych aparatach EKG. Dla większości osób są one jednak sporym zaskoczeniem. Elektrokardiografia kojarzy się bowiem z zabiegiem diagnostycznym wykonywanym w szpitalu lub przychodni przy użyciu wielu elektrod. Nowoczesne technologie pozwalają nam jednak na stałą kontrolę pracy serca dzięki urządzeniom, które zawsze możemy mieć przy sobie. Przenośny aparat EKG to wsparcie nie tylko dla osób chorych, ale także dla tych, które chcą wypracować dobry nawyk codziennej kontroli swojego zdrowia.

Co umożliwia przenośny aparat EKG?

Najnowsze przenośne aparaty EKG Kardia Mobile 6L umożliwiają użytkownikom wykonanie sześciokanałowego zapisu pracy serca z następujących odprowadzeń: I, II, III, aVL, aVR i aVF. Te szczegółowe dane pozwolą lekarzowi na postawienie dokładnej diagnozy dotyczącej pracy naszego serca i ewentualnych nieprawidłowości.

Kardia Mobile 6L oznacza także wiele udogodnień dla pacjentów. Dzięki dedykowanej dla urządzenia aplikacji mobilnej możesz gromadzić wykonane pomiary w telefonie i w razie potrzeby przesłać je lekarzowi prowadzącemu. Przenośny aparat EKG jest niewielki, dlatego badanie możesz przeprowadzić nie tylko w domu, lecz gdziekolwiek jesteś. Zajmie ci to tylko 30 sekund. Urządzenie zostało bowiem dostosowane do naszego codziennego trybu życia. Jego twórcy zdają sobie sprawę z tego, że brakuje ci czasu na profilaktykę. Na szczęście, niezbędne do tych działań przedmioty możesz od teraz mieć zawsze w zasięgu ręki.

Kto może skorzystać z przenośnego aparatu EKG?

Przenośne EKG jest proste w obsłudze, dlatego jest ono dedykowane osobom w każdym wieku. Mitem jest jednak przekonanie, że w urządzenie powinny zainwestować jedynie osoby, u których stwierdzono wcześniej zaburzenia rytmu serca. Przenośny aparat EKG pozwala bowiem na kontrolę pracy tego narządu także osobom zdrowym. Jest to cenne działanie profilaktyczne, które pozwala na szybką reakcję w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości. Dodatkową zaletą Kardia Mobile 6L jest fakt, że z urządzenia może korzystać więcej niż jedna osoba. Inwestycja opłaci się zatem całej rodzinie.

Pamiętaj, że na pracę twojego serca ma wpływ codzienny stres, spożywana kofeina i używki, brak snu i inne czynniki, charakterystyczne dla współczesnego stylu życia. Aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem, zadbaj o jego profilaktykę. Umów się na wizytę do specjalisty oraz badania okresowe i zainwestuj w przenośny aparat EKG, który może uratować życie tobie i twoim bliskim.