Miód – naturalnie zdrowy składnik osładzający napoje i jedzenie

Miód – naturalnie zdrowy składnik osładzający napoje i jedzenie

Wytwarzany przez pszczoły miód to naturalny antybiotyk o cudownych właściwościach, które świetnie rozprawiają się z bakteriami chorobotwórczymi. Nic zatem dziwnego, że od wieków miód był nazywany płynnym złotem, sprawdzającym się w leczeniu różnych chorób oraz schorzeń.

W sprzedaży dostępny jest miód o różnym rodzaju, a poszczególne produkty różnią się między sobą smakiem, działaniem oraz składem. Kolor oraz skład miodu zależą przy tym od gatunku i rodzaju roślin, z których pszczoły zbierają spadź lub nektar. Konsystencja miodu jest gęsta i oleista, z czasem jednak zaczyna się on krystalizować. Proces ten jest naturalny i świadczy o wysokiej jakości i jego oryginalności.

Dlaczego warto stosować doby miód w codziennej diecie?

Nie bez powodu miód określa się jako płynne złoto. Miano to zyskał dzięki swoim cennym składnikom odżywczym oraz właściwościom bakteriobójczym i antyseptycznym. Miód wpływa przy tym korzystnie na różne części i narządy w naszym ciele, a przy tym usprawnia pracę serca, mózgu i układu nerwowego.

Dodając miód do swojej codziennej diety, dostarczamy organizmowi wielu witamin a grupy: A, C, B1, B2, B6 oraz B12. Oprócz tego w miodzie znaleźć można także potas, żelazo, fosfor, miedź, magnez, biotynę, kwas foliowy i pantotenowy, a także wapń i mangan. Płynne złoto zawiera również liczne związki – jak np.: peroksydaza glutationowa czy katalaza, które pomagają zneutralizować poziom stresu w ciele. Obniżają one również ryzyko wystąpienia różnych chorób, takich jak np.:

  • cukrzyca;
  • choroby serca;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • nowotwory;
  • choroba Alzheimera.

miód

Trudno szukać bardziej drogocennego i otrzymywanego prosto od natury produktu o tak wielu doskonałych właściwościach. Wbrew pozorom, aby miód dobrze oddziaływał na nasz organizm, nie trzeba przyjmować go w dużej ilości. W zależności od wieku wystarczą 2-3 łyżeczki dziennie, które rozpuścimy w wodzie. Miód możesz również dodawać do ulubionych potraw – np. mięsnych, którym nada odpowiedniej soczystości.

Gdzie kupić dobry, prawdziwy miód w hurcie?

Na sklepowych półkach coraz trudniej jest znaleźć dobry, zdrowy miód pozbawiony sztucznych dodatków i innych niepotrzebnych składników. Na szczęście prawdziwe, płynne złoto kupić możesz online. Wybierając np. rodzinną, polską firmę Huzar, możesz cieszyć się posiadaniem najlepszego miodu na polskim rynku.

Znajdujące się w ofercie firmy Huzar miody dostępne są w hurtowej sprzedaży, w różnych smakach. Na stronie firmy znajdziesz m.in. miody: wielokwiatowe, lipowe, akacjowy, spadziowy, rzepakowy czy gryczany, które pozyskiwane są na terenie Polski oraz Europy. Hurtowa sprzedaż miodów przez Huzar to idealne rozwiązanie dla branży cukierniczej, spożywczej, farmaceutycznej, kosmetycznej oraz gastronomicznej.