Dbanie o urodę w salonach kosmetycznych

Dbanie o urodę w salonach kosmetycznych

Każda z nas z chęcią od czasu do czasu by coś w sobie upiększyła. A na pewno byłoby wspaniale, gdybyśmy mogły wstawać rano i nie musieć wykonywać codziennego makijażu. Gdybyśmy były perfekcyjne z wyglądu już z samego rana.. Czekajcie… Przecież to dzisiaj jest już nawet bardziej niż możliwe. Dzisiejsza kosmetyka pozwala na pigmentowanie ciała w różnych celach.

Do często pigmentowanych rejonów twarzy należą usta, brwi i oczy. Dzięki odpowiednim zabiegom możemy posiadać prawdziwy makijaż, którego nie będziemy musiały codziennie ani nakładać, ani zmywać. W dodatku wykonamy go tylko raz na jakiś czas. Odpowiednio dobrana kolorystyka, nieco bardziej podkreślone nasze atuty sprawią, że poczujemy się bardziej pewne siebie i dużo bardziej sexy.

Salon kosmetyczny to odpowiednie miejsce, do którego powinnyśmy się udać, żeby uzyskać takie rezultaty, o jakich marzymy. Najlepsza kosmetyczka przeprowadzi zabieg w sposób profesjonalny. Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertami, by wybrać taką, która będzie dla nas zarówno korzystna cenowo, zagwarantuje nam piękny wygląd, ale i pełne bezpieczeństwo. Żeby być piękną, często trzeba cierpieć – niestety, dla urody jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Również te zabiegi, polegające na podkreśleniu oczu, ust czy brwi – do bezbolesnych nie należą.

W przypadku ust opuchlizna może utrzymywać się po zabiegu pigmentacji jeszcze przez dłuższy czas. Warto smarować je wazeliną, co powinno umożliwić uzyskanie odpowiedniego nawilżenia. Jeżeli zdecydowałyśmy się na brwi, powinnyśmy zaopatrzyć się w odpowiednią maść, zapomnieć o nakładaniu dowolnych kosmetyków do momentu pełnego wygojenia się ranek i odpadnięcia strupków. W żadnym przypadku nie możemy ich zrywać. Możemy również stosować zimne kompresy, okłady, które pozwolą nam zmniejszyć opuchliznę i szybciej pozwolą pozbyć się bólu. Zabiegi te, powszechnie obecnie stosowane przy odpowiednim użyciu pigmentów, dużej ostrożności ze strony kosmetyczki oraz profesjonalnemu sprzętowi pozwolą nam uzyskać rewelacyjne efekty. Tak jak na wielu filmach – będziemy mogły wstawać rano niemalże idealne, a wieczorem nie będziemy musiały zmywać z siebie wielu kosmetyków. Istnieje duże zróżnicowanie cenowe, warto jednak w takiej sytuacji kierować się nie ceną a jakością danej usługi.

Powszechnie wiadomo, że prawidłowe oczyszczanie skóry jest podstawą pielęgnacji i wstępem do zabiegów odżywiających. Każdy salon kosmetyczny ma w swojej ofercie gamę zabiegów oczyszczających, które wykonuje przeszkolona i certyfikowana kosmetyczka.

Oxybrazja jest to bezinwazyjna metoda mechanicznego złuszczania naskórka, wykonywana za pomocą dyszy z głowicą wydzielającą strumień soli fizjologicznej i tlenu. Po zabiegu skóra staje się odświeżona i wygładzona, drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, następuje zwężenie rozszerzonych porów, a cera nabiera blasku. Zabieg dostosowany jest do każdego rodzaju skóry, doskonale ją oczyszcza i przygotowuje na kuracje upiększające. Jest też mocniejszy w działaniu niż peeling kawitacyjny, enzymatyczny czy mechaniczny. Wskazaniem do oxybrazji jest trądzik pospolity, zaskórniki, rozszerzone i zanieczyszczone pory, blizny po trądziku, zmarszczki, wysuszona skóra i wypadanie włosów oraz łupież.

Peeling kawitacyjny pozwala oczyścić skórę przy zastosowaniu fal ultradźwiękowych, które powodują skuteczne złuszczenie i usunięcie martwego naskórka oraz odsłonienie młodszej i zdrowszej warstwy skóry. Dzięki masażowi poprawiona zostaje cyrkulacja krwi, a komórki są dotlenione i zregenerowane. Pory zostają dogłębnie oczyszczone, skóra wygładzona, a naczynia włosowate uszczelnione. Peeling jest szczególnie polecany osobom o wrażliwej cerze, skłonnym do alergii i posiadającym siateczkę popękanych naczynek krwionośnych. Jest on bardzo łagodny i mogą go stosować osoby w różnym wieku i z różnym stanem skóry. Wskazaniami do wykonania zabiegu jest też trądzik, łojotok i bardzo rozszerzone pory.

Sonoforeza to metoda oddziaływania na głębsze warstwy skóry poprzez użycie wibracji ultradźwiękowych. Metoda ta ma zbawienny wpływ na skórę z oznakami przedwczesnego starzenia. Znakomicie odpręża mięśnie twarzy i poprawia przepływ krwi i limfy. Umożliwia również głęboką penetrację skóry przez preparaty odżywcze i naprawcze.