Polska pisarka Anna Ficner-Ogonowska i jej literatura obyczajowa

Polska pisarka Anna Ficner-Ogonowska i jej literatura obyczajowa

Anna Ficner-Ogonowska to polska pisarka, którą możemy bliżej poznać dzięki jej mężowi. To właśnie on wysłał do wydawnictwa jej pierwszą książkę. Ta powieść sprawiła, że zyskała ona rzeszę wiernych fanek i do dziś jej dzieła są chętnie kupowane. Kim dokładnie jest na co dzień, co robi i jakie bestsellery ma na swoim koncie? Dowiedz się więcej!

Kim jest Anna Ficner-Ogonowska?

Anna Ficner-Ogonowska to autorka kilkunastu książek, choć z zawodu jest nauczycielką. Obecnie śmiało możemy nazwać ją jedną z najbardziej znanych polskich autorek powieści obyczajowych. Na swoim koncie ma kilka bestsellerów, a jej dzieła przypadają do gustu szczególnie kobietom. Na co dzień mieszka wraz z mężem i dwójką dzieci w stolicy, a jej życie kręci się wokół książek (które jak sama twierdzi: nie tylko pisze, ale również czyta) oraz rodziny i przyjaciół. Pierwszą książką, jaką napisała, jest „Alibi na szczęście”. Stworzyła ją sama dla siebie, ale jak już wspomnieliśmy: jej mąż w tajemnicy wysłał ją do wydawnictwa i tak nastąpił jej debiut w 2012 roku.

Jakie są najpopularniejsze książki Anny Ficner-Ogonowskiej?

Cykl „Alibi na szczęście” sprawił, że Anna Ficner-Ogonowska stała się rozpoznawalna. Warte uwagi są wszystkie tomy, czyli „Alibi na szczęście”, „Krok do szczęścia”, „Zgoda na szczęście” i „Szczęście w cichą noc”. Jeśli zastanawiasz się, w jakiej kolejności je czytać – właśnie w takiej, w jakiej zostały przedstawione. Jest to przyjemna i pełna nadziei historia o tym, że jesteśmy w stanie podnieść się nawet z najczarniejszej rozpaczy, nic nie zamyka nam drogi do szczęścia, a właściwie to może być ono tuż za rogiem. Przekonuje, że każdy ma szanse na nowe życie, a to czy zostanie ona wykorzystana, zależy wyłącznie od nas. 

Oczywiście Anna Ficner-Ogonowska ma na swoim koncie również inne tytuły takie jak m.in. „Okruch”, czyli niezwykła powieść pełna prawdziwych uczuć, silnych przeżyć i dramatycznych zdarzeń, przywracająca wiarę w sens życia i pozwalająca lepiej zrozumieć, czym właściwie jest odpowiedzialna miłość. Warto bliżej zapoznać się również z takimi książkami jak „Czas pokaże”, czy „Kiedy zatęsknię”. Z kolei dla najmłodszych idealnym wyborem będą „Wybryki papryki i inne historie o warzywach”.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem książek autorstwa Anny Ficner-Ogonowskiej, koniecznie zajrzyj na stronę SkupSzop.pl, gdzie znajdziesz ich duży wybór w dobrej cenie. Dostępne są zarówno nowe, jak i używane egzemplarze. Wybierz dla siebie najlepsze tytuły i zaoszczędź pieniądze!