Jak się ubrać na konferencję?

Jak się ubrać na konferencję?

Strój dopasowany do okoliczności nie tylko pozytywnie wpływa na wizerunek, ale bardzo często jest czymś, czego zwyczajnie wymaga sytuacja. Podczas różnego rodzaju spotkań biznesowych warto więc zwrócić uwagę na to, w co się ubieramy, gdyż może mieć to kluczowe znaczenie dla naszych odbiorców.

Jak wybrać strój na konferencję? Czym się kierować?

Podejmując się ważnego stanowiska, które wymaga chociażby udziały w różnego rodzaju galach i konferencjach warto zadbać o to, aby uzupełnić swoją garderobę. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni śmiało mogą inwestować  w białe koszule, garniturowe spodnie i jednolite marynarki. Panie dobrze będą także wyglądały w klasycznych balerinach oraz szpilkach na niezbyt wysokim obcasie, panowie powinni założyć eleganckie buty. W dobrym guście są chociażby ołówkowe spódnice za kolana lub zwykłe proste czarne spodnie. W czasie ważnych biznesowych spotkań lepiej zrezygnować z kolorowych sukienek, pokaźnej biżuterii i krzykliwego makijażu. Strój na konferencję powinien być także, rzecz jasna schludny, czysty oraz idealnie wyprasowany.

Czy na każdą konferencję warto ubierać się w podobny sposób?

Zanim dobierzemy odpowiedni do okazji strój, warto także zapamiętać, że stylizacja w dużej mierze zależeć będzie od charakteru spotkania. Konferencje biznesowe mogą bowiem wyglądać zupełnie inaczej, w niemalże każdej branży, dlatego dobrze jest zadać sobie pytanie, w jakim miejscu się  one odbywają oraz przede wszystkim, czy ustalono jakieś odgórne wytyczne dotyczące stroju. Kiedy pojawiają się wątpliwości dobrze jest jednak przygotować sobie neutralną wersję, założyć coś, co nie będzie rzucać się w oczy, jednak sprawi, że zaprezentujemy się elegancko i profesjonalnie. Biel, czerń oraz beże to zazwyczaj bezpieczne kolory, dzięki którym będziemy czuć się dobrze i komfortowo. Konferencje zakończone wystawnym bankietem, to jednak często okazja do założenia wieczorowej kreacji. Tutaj jednak także warto pamiętać, że mniej znaczy często więcej i  wybierając się na tego typu spotkanie, raczej odpuścić sobie sukienki mocno eksponujące figurę, kuse spódniczki czy też koszule w pstrokate wzroki.

A co z konferencjami online?

Niezwykle modne w ostatnim czasie są także spotkania biznesowe oraz konferencje online. Czy uczestnictwo w takim wydarzeniu przed kamerką komputera zwalnia z odpowiedniego ubioru? Zdecydowanie nie, dlatego nawet logując się na konferencję z własnego mieszkania, dobrze jest pamiętać o nienagannym wyglądzie. Siedząc przed biurkiem można natomiast zrezygnować z eleganckiego obuwia, jednak zarówno spodnie, jak i koszula nadal powinny być czyste, wyprasowane oraz w dopasowane do charakteru spotkania. Mimo tego, że świat zmierza do przodu, to jednak ubiór nadal jest naszą wizytówką, dlatego warto dbać o to, aby zawsze założyć coś stosowanego do sytuacji, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzi utrzymanie swojego stanowiska pracy lub możliwość zawodowego rozwoju.