Jak się ubrać na imprezę firmową?

Jak się ubrać na imprezę firmową?

Jak się ubrać na imprezę firmową?

Stylizacja na imprezę firmową powinna być nie tylko schludna, ale także doskonale odzwierciedlać naszą osobowość. one na tyle ważne, że warto poświęcić czas na zaplanowanie odpowiedniego stroju i uniknięcie modowych błędów.

Impreza firmowa w restauracji

Do najpopularniejszych form integracji zaliczają się spotkania i imprezy organizowane w restauracjach. Nie trzeba jednak zakładać tego samego ubrania za każdym razem, gdy wybieramy się na spotkanie firmowe. Wiele zależy od charakteru lokalu, czy jest to ekskluzywna restauracja z białymi obrusami, czy też bardziej swobodny pub, np. z sushi. Do tych pierwszych można założyć coś w stylu eleganckich sukienek ołówkowych, trapezowych i plisowanych w ciemnych, stonowanych kolorach. Świetnymi opcjami będą zarówno mała czarna sukienka, jak i długi kombinezon z szerokimi nogawkami. Do zwykłego pubu lub kawiarni warto wybrać ołówkową spódnicę z lekkim rozcięciem i dopasowanym swetrem lub wizytowe spodnie i marszczoną bluzkę.

Niezależnie od rodzaju restauracji, mężczyźni na imprezy firmowe powinni wybierać styl smart casual. Oczywiście garnitury nadają się również do bardziej ekskluzywnych stylizacji. Aby wyglądać inaczej niż na co dzień w pracy, warto wybrać marynarkę dwurzędową. Z kolei w restauracji sushi chinosy i marynarkę najlepiej połączyć z koszulą lub dopasowanym golfem.

Jak ubrać się na bankiet firmowy?

Często spotykana jest także integracja w postaci eleganckich bankietów biznesowych. Kobiety wówczas powinny założyć sukienkę, która nie tylko podkreśli ich profesjonalizm, ale także kobiecy wdzięk. Na szczególną uwagę zasługują ponadczasowe sukienki typu: mała czarna o prostych krojach lub subtelnych rozkloszowaniach. Można również założyć, jeśli jej długość jest bardziej midi lub maxi. Świetnie sprawdzają się także stylizacje w kolorze bordowym i butelkowej zieleni, która jest ostatnio niezwykle modnym kolorem.

Panowie mają znacznie mniej opcji niż kobiety, ale właśnie dlatego ryzyko porażki modowej jest mniejsze. Oczywiście garnitur to strzał w dziesiątkę. Im bardziej klasycznie, tym lepiej. Jeśli okazja nie jest formalna, warto postawić wzory takie jak kratka i kropki. Pasuje tu czerń, granat, szarość, a czasami brąz. Warto dodać do tego muszkę lub krawat oraz poszetkę i gotowe.

Impreza firmowa w plenerze – co założyć?

Wybierając się na imprezę firmową, która organizowana jest w formie grilla lub pikniku trzeba pamiętać aby znaleźć kompromis pomiędzy elegancją a swobodną stylizacją. Najbezpieczniejszym pomysłem są dżinsy w zestawieniu z elegancką koszulą lub połączenie stylowych chinosów z bluzką w stonowanych kolorach. Będąc mężczyzną, warto w tym przypadku postawić na chinosy i elegancką koszulę.