Dlaczego warto wybrać balustrady szklane?

Dlaczego warto wybrać balustrady szklane?

Wybierając balustradę do domu lub mieszkania, zawsze stajemy przed pewnym dylematem. Zastanawiamy się, z jakiego materiały powinna ona być wykonana. Sporą popularność zyskują aktualnie balustrady szklane. Dlaczego warto wybrać właśnie je?

Elegancki, nowoczesny wygląd

W nowoczesnych domach można spotkać sporą ilość szklanych akcentów. Jest tak dlatego, że z jednej strony szkło ma surowy, loftowy klimat, a z drugiej w odpowiedniej oprawie może być bardzo eleganckie. Szklane balustrady można zamontować we wnętrzu domu, na schodach, ale też na przykład na balkonie czy tarasie.

Nie musimy się obawiać, że balustrady szklane nie poradzą sobie na zewnątrz. Tworzone są z bardzo wytrzymałego, laminowanego szkła, dzięki czemu niestraszny jest im deszcz czy grad. Co więcej, nawet, jeśli z jakiegoś względu się one uszkodzą, nie musimy się obawiać, że koś zatnie się odłamkami szkła. Dzięki umieszczonej w środku specjalnej folii odłamki nie rozsypują się na wszystkie strony, dzięki czemu taka balustrada jest całkowicie bezpieczna.

Duże możliwości personalizacji

Wbrew pozorom również szklane balustrady można spersonalizować tak, aby były całkowicie unikalne i wyróżniały się wśród podobnych produktów. Sami możemy zdecydować między innymi o ich rozmiarze i grubości, warto także wspomnieć, że szkło wcale nie musi być przezroczyste.

Jeśli zależy nam na większej prywatności bądź po prostu chcielibyśmy spróbować czegoś innego, możemy pomyśleć o szkle mlecznym, a nawet kolorowym (na przykład czarnym). Duża dowolność w zakresie podchwytu sprawia, że łatwo można dopasować go do reszty aranżacji domu lub mieszkania. Podchwyt może być zrobiony na przykład z drewna bądź stali.

Koszt balustrady szklanej

To, ile będzie nas kosztowała szklana balustrada, zależy od tego, jakie decyzje podejmiemy na etapie projektowania. Konkretnie istotne są między innymi wymiary balustrady, a także materiał, z jakiego ma być zrobiona zarówno ona (w tym przypadku mówimy o szkle, ale ważne też, jakie jest to szkło – przezroczyste, mleczne czy kolorowe), jak i podchwyt. Dużo zależy od tego, ile metrów kwadratowych danego materiału zostanie zużyte do wyprodukowania balustrady.

Montażem balustrady powinni zająć się specjaliści, tak, aby na pewno została ona zamontowana poprawnie i nie została przypadkiem uszkodzona. W większości przypadków usługa montażu wliczona jest w projektowanie i wyprodukowanie balustrady, więc zdecydowanie warto z niej skorzystać, a nie podejmować się montażu samodzielnie. Krzywa czy mało stabilna balustrada nie tylko nie będzie się dobrze prezentować, ale również nie będzie bezpieczna. Jest to szczególnie istotne w przypadku balustrad zamontowanych na dużych wysokościach, a więc na balkonach, a także wszelkiego rodzaju tarasach.