Jak wybrać dobry segregator na dokumenty?

Jak wybrać dobry segregator na dokumenty?

Segregator to jeden z tych elementów, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie codzienność, chociażby w dużej firmie, czy biurze. Bez nich utrzymanie w porządku gigantycznych stert dokumentów, czy ważnych papierów byłoby raczej niemożliwe. Jak wybrać dobry segregator, aby mógł służyć nam jak najdłużej? Szczegóły w artykule. 

Znalezienie osoby, która nigdy nie miały styczności z segregatorem, wydaje się czymś zupełnie niemożliwym. Używane są bowiem nie tylko w biurach, ale również szkołach i domach. W zdecydowanej większości służą jako organizery na najważniejsze dokumentacje, umowy, gwarancje, czy ważne sprawozdania.

Nie jest również zaskoczeniem stwierdzenie, że sklepowe półki oraz sklepy internetowe niemal pękają w szwach od ilości dostępnych w ofercie segregatorów. Sytuacja taka ma miejsce w przypadku sklepu papierowo.pl, który klientom zaoferować może przeróżne kolory, rozmiary, a także rodzaje tych produktów.

Zastanawiasz się jaki segregator wybrać? W tym przypadku najbezpieczniej jest odpowiedzieć sobie na pytanie o to, co właściwie zamierzasz w nim przechowywać. Nie zapominajmy, ze dostępnej na rynku segregatora mogą mieć różną wielkość.

  • Segregator A3 – jest to jeden z większych wariantów dostępnych na rynku. Jego wymiary to:50x440x70mm. Segregator A3 najczęściej wykorzystywany jest do przechowywania np. szablonów i broszur nieco większych niż standardowa kartka papieru.
  • Segregator A4 – jest to najbardziej uniwersalny model. Jego wymiary to: 285x320x75mm. Segregatory te przystosowane są do przechowywania klasycznej wielkości dokumentacji.
  • Segregator A5 – służby on do przechowywania dokumentów o wielkości klasycznego zeszytu. Jego wymiary to: 225×235 x 75 mm. Segregator A5 ze względu na niewielkie wymiary, ma ograniczone możliwości użycia. Z powodzeniem pomieści również wyciągi, rachunki czy paragony.

Doskonale byłoby również, gdyby segregator posiadał uchwyt na grzbiecie! Dzięki temu wyciągnięcia go spośród innych ułożonych obok nie będzie stanowiło żadnego problemu. Kolejna niebywale ważne kwestia to etykiety, które pozwalają na identyfikację konkretnego segregatora bez konieczności zaglądania do środka. To ogromne udogodnienie!