5 błędów w ubiorze przedwiosennym

Automatycznie zapisany szkic

W czasie przedwiosennych przymrozków i pluchy chcesz wyglądać tak wygodnie i stylowo, jak to tylko możliwe, ale drobne błędy w stylizacji mogą wszystko zepsuć. Oto kilka typowych błędów związanych z przedwiosennym stylem, dzięki czemu już nigdy więcej nie będziesz musiała ich powtarzać.
Błąd 1: nie noszenie rajstop
Gdy tylko słupek rtęci na termometrze spada do zera, lub oscyluje w granicach 5 stopni wiele osób wyjmuje futrzane kamizelki i buty. Jedynym problemem jest to, że nie są one ze sobą kompatybilne. Głównym problemem jest ogólna niechęć do rajstop. Ciepłe ubranie i nagie nogi wyglądają śmiesznie: nogi wydają się krótsze, a poza tym nie jest to bezpieczne dla zdrowia!
Jak to naprawić: zawsze stosuj się do temperatur: w chłodne dni, pod typowo zimowe ubrania musimy nosić rajstopy! Dla tych, którzy ich nie lubią, spodnie lub kozaki to świetna alternatywa. Najważniejsze, żeby gołe nogi nie były widoczne.
Błąd 2: złe łączenie różnych wzorów
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie te buty z nadrukiem zwierzęcym, które nie pasują do sukienki z delikatnym kwiatowym wzorem. Buty mają pozostać tutaj akcentem, a niestety aż do łydki skracają nogi, a ten fason w duchu drapieżnej dziewczyny nie pasuje do romantycznych falbanek na sukience.
Jak to naprawić: wybierz pasujące kombinacje i noś nie więcej niż dwa nadruki na stylizację. Paski, krata i kwiatowy wzór dobrze się ze sobą komponują w stosunku 70/30.
Błąd 3: połączenie mini z krótkim płaszczem
Ponownie należy zadbać o własne zdrowie i unikać takiego połączenia. Co więcej, mini z krótkim płaszczem wygląda wulgarnie i niemodnie. I oczywiście pamiętajmy o pierwszym punkcie: w chłodne dni nosimy rajstopy.
Rozwiązanie: załóż krótką spódniczkę z długim płaszczem. Uratujemy więc nasze nogi przed zimnem, a także nasz przedwiosenny wizerunek. Najkorzystniejsze dla naszej sylwetki jest połączenie wydłużonego płaszcza ze spódnicą midi – ta technika sprawia, że jesteśmy wyższe i szczuplejsze.
Błąd 4: Unikanie jasnych kolorów
Nie ma nic bardziej ponurego w pochmurną przedwiosenną pogodę niż ludzie w bezbarwnych ubraniach. Brak kolorowych odcieni sprawia, że nasza stylizacja jest nudna oraz nie pozwala wyrazić naszej indywidualności. Lepiej jest rozweselić kolory podstawowe (czarny, biały, szary, beżowy) jasnymi odcieniami.
Rozwiązanie problemu: dodaj akcenty różnych kolorów. Może to być płaszcz, buty lub torba w kontrastującym kolorze.
Błąd 5: ciągłe noszenia letnich szortów pomimo nieodpowiedniej aury
Zgadzamy się, że niewiele osób chce oddalić od siebie myśli o ciepłych letnich miesiącach i ciężko jest im zrezygnować z ulubionych dżinsowych szortów. Ale to nie powód, aby zepsuć swój przedwiosenny look! Letnie stylizacje pod ciepłym płaszczem lub kurtką wyglądają co najmniej dziwnie, a co najwyżej zmieniają nasz strój w niegustowny sposób.
Rozwiązanie: Zastąp szorty dżinsowymi spodniami lub spodniami z innego materiału. Nasz strój będzie równie wygodny i tysiąc razy bardziej stylowy i atrakcyjny.