Jak zorganizować domowy pokaz mody z dziećmi?

Jak zorganizować domowy pokaz mody z dziećmi?

Czas pandemii dość mocno odcisnął swoje piętro na sposobie spędzania wolnego czasu, zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi. Najmłodsi nie zawsze rozumieją dlaczego nie wolno im pójść pobawić się do znajomych czy wziąć udziału w dotychczasowych zajęciach dodatkowych. Warto zatem wypełnić ich czas w domu na tyle ciekawymi aktywnościami, by ewentualna izolacja wydawała się nieco mniej uciążliwa. Jak tego dokonać?

Domowy pokaz mody!

Doskonałym pomysłem na organizację czasu wolnego dzieci może być urządzenie rodzinnego pokazu mody, w którym udział wezmą zarówno najmłodsi, jak i rodzice. Przy okazji można będzie przejrzeć szafy pod kątem ich odświeżenia, jak również wykorzystać za małe ubrania do tego, by przemienić je na fascynujące stroje rodem z mediolańskich wybiegów. Dzieci z pewnością chętnie przygotują nie tylko projekty ubrań, ale i całą oprawę, a tata może pomóc im w zmontowaniu bezpiecznego wybiegu.

Do pokazu mody można wykorzystać odzież, z której dzieci już wyrosły lub także tę noszoną na co dzień, a przy okazji wymienić się ciekawymi pomysłami i spostrzeżeniami dotyczącymi stylu. Aby przerobić niektóre ubrania może być potrzebna maszyna do szycia lub podstawowe umiejętności krawieckie, ale każda mama na pewno poradzi sobie z tym wyzwaniem. Kiedy wszystkie kreacje będą już gotowe, można przystąpić do punktu kulminacyjnego.

Pokaz mody na żywo?

Współczesne środki komunikacji pozwalają nie tylko na swobodne rozmawianie w czasie rzeczywistym, ale też na transmitowanie filmów na żywo. Można skorzystać z takiej opcji, by do pokazu zaprosić rodzinę, babcię, dziadka czy kuzynostwo, które w ten pośredni sposób będzie mogło stanowić wyjątkową widownię. Warto w takim przypadku pamiętać o uprzednim zaproszeniu wszystkich zainteresowanych i ewentualnej pomocy w poradzeniu sobie z wyzwaniami ze strony sprzętu elektronicznego.

Aby pokaz mody udał się w stu procentach, należy też zadbać o jego odpowiednią oprawę muzyczną. W tym celu dobrze odpowiednio wcześnie przygotować muzykę ulubionych wykonawców, utrzymaną w wesołym i rytmicznym stylu. Taka sprawdzi się bowiem najlepiej w przypadku dynamicznego poruszania się oraz zapewni odpowiedni poziom energii wszystkim uczestnikom.

Organizowany w domu pokaz mody na żywo warto uwiecznić nie tylko poprzez live, ale i wykonać zdjęcia, które posłużą zarówno jako pamiątka, jak i jako zdjęcia reklamujące to wyjątkowe wydarzenie. Sesję dobrze zatem zorganizować jeszcze przed faktycznym terminem, aby móc za pomocą zabawnych fotografii zachęcić ewentualnych znajomych czy najbliższych do udziału w transmisji.