Pomadki do ust – mały poradnik

Pomadki do ust – mały poradnik

Pomadki do ust trzeba stosować

W sprzedaży dostępne są pomadki ochronne, bezbarwne, lub pomadki kolorowe, pozwalając zmienić kolor ust. W ich składzie są krem natłuszczający, wazelina oraz barwnik. W pomadce można znaleźć też ekstrakty witaminowe, substancje chroniące przed promieniowaniem ultrafioletowym, nabłyszczacze. Dzięki temu pomadki upiększają oraz poprawiają stan ust, nawilżając je. Dobra pomadka nie może wysuszać ust. Pomadki ochronne mają w sobie wosk pszczeli lub wyciąg z eukaliptusa. Pielęgnują, ale nie nadają żadnego koloru. Oferowane są w formie sztyftu, przetrwają na ustach kilka do maksymalnie kilkunastu godzin. Niektóre są kremowe, inne są rodzajem płynu nakładanego na usta, który zasycha, tworząc kolorową warstewkę na wargach.

Pomadki dobiera się do typu urody

Powinny one ładnie harmonizować z karnacją, kolorem oczu i włosów. Blondynkom pasują perłowe róże, odcienie czerwieni oraz koralu, a dla brunetek dobre są czerwienie, beże, brązy, fuksja, czyli mocny róż. Mocne usta należy malować pomadką w kolorze śliwkowym, wiśniowym czy łososiowym różu. Wargi są pełniejsze i ładniejsze, a pani jest zadowolona z pomadki i może używać jej jak najdłużej. Czerwienie, beże lub róże pięknie powiększają wargi. Warto zatem wybrać się do sklepu i zakupić pomadkę, która pozwoli doskonale podkreślić urodę, a jednocześnie nawilży wargi. Trwałe pomadki mogą nieco wysuszać usta, dlatego warto pomyśleć o kupnie pomadek w ładnym kolorze, ale kremowych. Trwałych pomadek należy używać od czasu do czasu, ale nie codziennie. W zimie koniecznie trzeba mieć w torebce pomadkę ochronną, ponieważ daje ona nawilżenie i odżywia, dzięki niej wargi są ładne, nie pierzchną i wyglądają bardzo dobrze. Tak trzeba postępować, aby uzyskać zadowolenie z ładnego makijażu ust.

Nowinki pomadkowe

W drogeriach można nabyć pomadki utleniające w sztyfcie, czyli zielone, niebieskie czy żółte, które na ustach zmieniają kolor na róż, czerwień, fuksję czy poziomkę. Są lekkie, trwałe, odżywiające, ale też doskonale nawilżające wargi. Nie ma lepszych pomadek niż takie właśnie. Jest to dobra jakość w przyzwoitej cenie. Warto wypróbować takie pomadki, ponieważ dają one ładne kolory na wiele godzin. Niełatwo jest je usunąć, ładnie trzymają się na ustach i dodają im elegancji.

Ile pomadek trzeba mieć?

Wystarczą trzy pomadki – jasna, średnia i ciemna. Ta ostatnia przeznaczona jest na wieczorowe okazje. Do pracy, na co dzień najlepiej sprawdzą się różowe lub jasnoczerwone pomadki. Należy uważać z odcieniami pomarańczowego koloru, ponieważ takie pomadki podkreślają żółtawy kolor zębów.