Wieczór we dwoje – jak go ciekawie zorganizować?

Zalety rezygnacji z plastikowych słomek na rzecz słomek papierowych

Trudno zaprzeczyć stwierdzeniu, że romantyczne wieczory są katalizatorami każdego związku. Stanowią niezastąpioną receptę na relaks, podgrzewają atmosferę między partnerami i dają wspomnienia, do których nawet po wielu latach powracamy z wypiekami na twarzy. Wspólnie spędzony czas umacnia więzi między dwojgiem bliskich sobie ludzi, dodaje pewności siebie i sprawia, że czujemy się szczęśliwi i bezpieczni. Często jednak zastanawiamy się, jak zaskoczyć partnera i zaaranżować niezapomniany romantyczny wieczór, który przyprawi go o prawdziwy zawrót głowy.

Wskazówki i rady znajomych z reguły okazują się ciekawe jedynie w teorii, a filmowa rzeczywistość, w której zakochani do szaleństwa bohaterowie upajają się wspólnymi momentami zaczyna coraz bardziej trącać fikcją. Co zatem zrobić, aby zaaranżować świetny wieczór we dwoje? Odpowiedź wydaje się prosta – cieszyć się chwilą, porzucając ograniczenia i zastępując stwierdzenia o braku czasu, pieniędzy i umiejętności przekonaniem, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wzajemne zrozumienie i radość ze wspólnie spędzanego czasu nie posiadają materialnego wyznacznika, a jednocześnie są bezcenne dla naszego dobrego samopoczucia.

Poczuj przyjemność wszystkimi zmysłami

Nie od dziś wiemy, że fundamentem udanego wieczoru jest dobry nastrój obojga partnerów. Brzmi banalnie – gorzej z realizacją. Każda z nas doskonale wie, jak trudno tryskać radością po męczącym dniu. Nie bez powodu zatem obligatoryjnym elementem romantycznego wieczoru musi stać się chwila relaksu, która odpręży ciało i umysł sprawiając, że poczujemy jak wstępuje w nas energia i radość. Wspólna kąpiel z dużą ilością piany i zapachem aromatycznych olejków to pierwszy krok do bliskości i niezawodny sposób na pozbycie się negatywnych emocji. Jej dopełnieniem może stać się kieliszek wina, nastrojowa muzyka i blask zapachowych świec, który wprowadzi do wnętrza ciepłą, przepełnioną romantyzmem atmosferę i rozpali zmysły – zarówno nasze, jak i partnera. Ciekawym pomysłem może okazać się również delikatny, relaksujący masaż. Osoby, które nie dysponują własnym mieszkaniem i dzielą przestrzeń z innymi domownikami, mogą skorzystać z bogatej oferty hoteli i ośrodków SPA proponujących szereg atrakcji i gwarantujących intymną, zmysłową atmosferę wspólnie spędzonego czasu.

Dwie pieczenie przy jednym ogniu

Nieodłączną częścią wieczoru we dwoje jest również wspólna kolacja. Nastrojowe światło, ulubiona muzyka i potrawy przygotowane z myślą o ukochanym bez wątpienia trafią w sedno gustu partnera stając się dowodem naszych uczuć i perfekcyjną receptą na umocnienie związku. Warto przy tym zadbać, aby w menu znalazły się afrodyzjaki, które nie tylko staną się prawdziwą ucztą dla podniebienia, ale także przyprawią romantyczny wieczór szczyptą namiętności. Owoce morza, awokado, a może imbir, cynamon i wanilia – znając upodobania partnera bez problemu wyczarujemy niebanalne dania, które staną się wyśmienitą oprawą dla chwil spędzanych pod znakiem bliskości.