Podpowiedzi na spędzanie czasu wolnego na każdy dzień tygodnia

Podpowiedzi na spędzanie czasu wolnego na każdy dzień tygodnia

Szukasz sposobu na zajęcie wolnego popołudnia lub wieczoru, ale każdy pomysł, na który wpadasz, wiąże się z wydawaniem pieniędzy? Na szczęście mamy na to radę. Przedstawione poniżej propozycje nie zrujnują twojego portfela, a sprawią, że miło spędzisz czas.

Poniedziałek po południu – wybierz się na lody

Jeśli należysz do grona osób, które narzekają na poniedziałki, spróbuj to zmienić! Najlepszym  sposobem jest zrobienie czegoś przyjemnego. Już jedna gałka ulubionych lodów w drodze z pracy skutecznie poprawi Ci samopoczucie. Nie spiesz się – usiądź spokojnie w kawiarnianym ogródku lub na ławce w parku i delektuj się smakiem. A może chcesz umilić poniedziałek rodzinie? Już za kilka złotych kupisz duże, rodzinne opakowanie lodów. Podaj je w pucharkach, posyp orzechami lub oblej czekoladą – i już nowy tydzień zapowiada się wspaniale!

Wtorek rano – tańcz!

Jeśli poranki bywają dla Ciebie ciężkie, na dobry początek dnia włącz radio i tańcz! To znakomita gimnastyka, która sprawi, że Twoje ciało będzie bardziej giętkie, a samopoczucie – dużo lepsze. Taniec jest gwarantem dobrego humoru już od pierwszego kroku! Zaproś do tańca męża lub żonę – na pewno znajdziecie te kilka minut, by spędzić je razem!

Wtorek wieczorem – wybierz się na spacer

Wieczorem padasz z nóg i marzysz tylko o tym, żeby położyć się na kanapie z pilotem od telewizora w ręce? Wbrew wszystkiemu zmobilizuj się i wybierz na wieczorny spacer. Spójrz w gwiazdy, pooddychaj świeżym powietrzem i ciesz się chwilą ciszy.

Środa po pracy – zaproś znajomych na kawę

Spotkania przy kawie lub herbacie wcale nie wymagają dużego wysiłku, nakładów pracy ani dużych wydatków. Zaledwie godzinne spotkanie ze znajomymi pozwoli Ci się wygadać i spojrzeć na problemy świeżym okiem. Zamiast wybierać się do kawiarni, zorganizuj spotkanie u siebie w mieszkaniu lub na tarasie. Wystarczy podać herbatę w dzbanku i ładnych filiżankach, a do tego kilka zwykłych ciastek, aby sprawić, że popołudnie stanie się przyjemne i relaksujące.

Czwartek wieczorem – wybierz się na przedstawienie plenerowe

W każdym mieście – zarówno tym małym, jak i dużym – zawsze coś się dzieje. Szczególnie latem. Są to często wydarzenia bez opłaty za wstęp. Co więcej, wiele z nich odbywa się w plenerze – na placach przed teatrem, w parkach czy rynkach. Czasem można trafić na pokaz filmów lub koncert. Czytaj ogłoszenia lokalne, np. wywieszone na tablicach informacyjnych przy domach kultury, a z pewnością dowiesz się, co ciekawego dzieje się w Twojej okolicy.

Piątek rano – poćwicz

Większość z nas żyje w ciągłym pośpiechu. Zamiast przygotowywać się nerwowo do wyjścia z domu o poranku, nastaw budzik 10 minut wcześniej, otwórz szeroko okno lub wyjdź na balkon i wykonaj kilka prostych ćwiczeń. Skłony, przysiady, trucht w miejscu, wymachiwanie rękami. Po kilku ćwiczeniach poczujesz, że wypełnia Cię energia. Kto wie, może nabierzesz ochoty, żeby codziennie przed pracą trochę się poruszać i dotlenić?

Piątek po pracy – wybierz się na spotkanie autorskie

Dość często biblioteki lub księgarnie organizują spotkania z pisarzami. Może uda Ci się spotkać Twojego ulubionego autora? A może odkryjesz twórczość kogoś zupełnie innego? Przyjemnie jest posłuchać o książce, procesie tworzenia, zobaczyć pisarza „na żywo”, móc zamienić z nim kilka zdań. Sprawdź też czy w okolicy nie będzie odbywać się spotkanie z ulubionym twórcą Twoich dzieci. Takie wydarzenie z pewnością na długo zapadnie im w pamięć!

Sobota rano – postaw na sport!

Po tygodniu siedzenia za biurkiem, załatwianiu najróżniejszych spraw, warto się trochę poruszać. Zamiast pędzić bladym świtem do sklepu i spędzić kilka godzin w kolejkach lub od rana biegać po mieszkaniu z odkurzaczem i ścierką, wyjdź na dwór, zabierz z sobą rodzinę lub zadzwoń po przyjaciół. Wyjdźcie na spacer, pooglądajcie wiewiórki w parku. A może pobiegacie, poćwiczycie na otwartej siłowni? Możliwości jest wiele: wycieczka rowerowa, granie w badmintona lub zabawa w berka, wybranie się z psem na tor przeszkód, gra w koszykówkę na pobliskim boisku. To znakomity sposób na zdrowy relaks!

Sobota wieczorem – zorganizuj wieczór filmowy

Wcale nie musisz iść do kina, żeby obejrzeć dobry film. Sprawdź, co proponuje telewizja lub platformy z filmami na żądanie. Przyszykuj do tego przekąski: orzeszki, popcorn, niewielkie kanapki, napoje – to przyciągnie całą rodzinę! A może zaprosisz siostrę z mężem lub znajomych? Przygotuj kilka wygodnych miejsc: kanapę, na podłodze ułóż duże poduszki, krzesło przykryj miękkim kocem. Udany seans gwarantowany!

Niedziela po południu – zwiedzaj

Odkryj na nowo swoje miasto, spójrz na nie oczami turysty. Na pewno jest w nim wiele miejsc, których jeszcze nie znasz lub przechodzisz obok nich zupełnie obojętnie. Po niedzielnym obiedzie wybierz się z całą rodziną na wycieczkę po mieście – odkryj wąskie uliczki, wejdź do zabytkowego kościoła, obejrzyj w jego wnętrzu obrazy i rzeźby.  A może wybierzesz się do muzeum? Albo zaplanujesz wycieczkę po okolicy – zwiedź ruiny starego zamku, odkryj wieżę ciśnień ukrytą w lesie lub stary dworek w sąsiedniej miejscowości. Nie zapomnij wziąć z sobą aparatu fotograficznego, bo takie wycieczki mogą zaowocować świetnymi zdjęciami.