Zumba Bydgoszcz – dlaczego warto zapisać się na zajęcia?

Zumba Bydgoszcz – dlaczego warto zapisać się na zajęcia?

Uczestnictwo w grupowych zajęciach sportowych to świetna okazja do zadbania o formę. W grupie łatwiej jest się zmotywować do wspólnych ćwiczeń oraz wesprzeć. Poza tym forma zajęć pozwala na świetną zabawę w dobrym towarzystwie. Idealną ku temu okazją są zwłaszcza zajęcia taneczne – np. energiczna Zumba Bydgoszcz, która w ostatnim czasie cieszy się niesłabnącą popularnością. Co ma na to największy wpływ? Jak wyglądają takie zajęcia? I dlaczego warto w nich uczestniczyć? Sprawdzamy!

Dlaczego warto zapisać się na Zumbę?

Zumba to coś więcej niż tylko taniec. To wyjątkowy program treningowy, który łączy w sobie elementy fitnessu, cardio i choreografii inspirowanej tańcami latynoskimi i tańcem brzucha. Uczestnictwo w zajęciach to idealna okazja do zrzucenia zbędnych kilogramów oraz wypracowania lepszej gibkości i elastyczności ciała.

Pojedyncza sesja Zumby trwa około godziny, w trakcie której możesz spalić nawet 500-700 kcal. Im bardziej intensywne ruchy i częstsze uczestnictwo w zajęciach tym można liczyć na lepsze rezultaty. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się Zumba fitness oraz Aqua Zumba w Bydgoszczy, prowadzone przez Aleksandrę Włodarczyk.

Zumba Bydgoszcz – jak wyglądają zajęcia u Aleksandry Włodarczyk?

Zumba Fitness to dedykowane dla młodzieży oraz dorosłych zajęcia cardio, które łączą w sobie elementy fitnessu oraz tańca. Ogromna dawka ruchu przy wspaniałej muzyce to bardzo dobra, grupowa zabawa, która wywołuje uśmiech na twarzy. Z kolei Aqua Zumba to wodne zajęcia, które odciążają stawy i kręgosłup, a przy tym gwarantują jeszcze więcej ruchu. Podobnie jak Zumba Fitness łączą w sobie elementy cardio, tańca i fitnessu, ale o znacznie większej intensywności.

Istnieje również możliwość zapisu na zajęcia dedykowane dzieciom. Zumba Kids & Kids JR to dawka wspaniałej zabawy oraz tańca dla najmłodszych. Dziecięca Zumba dopasowane do wieku dziecka zajęcia rytmizujące wraz z nauką choreografii, które usprawniają rozwój fizyczny oraz intelektualny.

Na zajęcia z Zumby nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Wystarczy zabrać ze sobą wodę i wygodny strój sportowy oraz dobry humor. Aby było Ci raźniej na pierwszych zajęciach, warto również zabrać ze sobą koleżankę (nie jest to jednak warunek konieczny). Na naukę podstawowych kroków daj sobie kilka tygodni. Najlepiej, aby w tym czasie skupić się głównie na nogach – resztę ruchów opanujesz stopniowo, wraz z kolejnymi tygodniami.