Wskazówki i triki jak upiąć długie włosy

Wskazówki i triki jak upiąć długie włosy

Posiadanie długich włosów, które są zadbane, sprężyste i błyszczące niezależnie od ich koloru oraz rodzaju to dla wielu kobiet powód do dumy. Jednocześnie upinanie włosów o znacznej długości może czasem przysporzyć pewne trudności. Warto poznać najlepsze wskazówki i triki jak upiąć długie włosy w sposób efektowny i jednocześnie bardzo komfortowy.

Upięcia dla początkujących

Wiele kobiet zapuszczających długie włosy bardzo chętnie nosi je rozpuszczone czerpiąc z tego wiele satysfakcji. Jednocześnie należy być świadomym, że bywają sytuacje wymagające upięcia kosmyków, na przykład podczas ćwiczeń fizycznych. Jedną z najprostszych fryzur jest kucyk wymagający jedynie użycia odpowiednich akcesoriów, lecz z pewnością wcale nie szczególnych umiejętności fryzjerskich. Cienkie włosy można z powodzeniem upiąć na czubku głowy tworząc wysoki kucyk. W przypadku grubszych włosów o znacznej długości najlepiej zdecydować się na niskie upięcie kucyka, aby nie spowodować bólu głowy. Wskazane jest używanie frotek do upinania kucyków, które nie przyczyniają się do wyrywania pojedynczych włosów. 

Eleganckie fryzury dla długich włosów

Po zapuszczeniu dłuższych kosmyków wiele kobiet zastanawia się jak upiąć długie włosy w sposób elegancki na wyjątkowe okazje i wydarzenia. Najchętniej wybieraną fryzurą pozostają klasyczne upięcia w postaci koków. Metod upinania jest naprawdę wiele i pozwalają one na wykorzystanie dodatkowych akcesoriów. Kok z długich włosów można upiąć wykorzystując spinki, klamry, frotki, wsuwki bądź też eleganckie opaski. Każda z tych ozdób może posiadać perełki, cyrkonie, elementy kwiatowe oraz wiele innych drobiazgów o charakterze dekoracyjnym. Najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie koku, aby włosy pomimo swojej długości pozostały nienaruszone przez dłuższy czas.

Upięcia dla długich włosów na każdy dzień

Poza kucykiem oraz nieco niedbale wykonanym kokiem fryzurą nadającą sie na każdy dzień może być warkocz. Posiadając długie włosy można wykonać warkocz na wiele sposobów. Do wyboru są warkocze francuskie, holenderskie, wyglądające jak kłos bądź też lina. Oznacza to, że każdego dnia długie włosy można upiąć w zupełnie inny warkocz wprowadzając pewne innowacje. Najważniejsze jest zabezpieczenie warkocza solidną gumką lub frotką, aby w trakcie całego dnia żaden kosmyk nie wydostał się ze splotu.

Upięcia dla kręconych długich włosów

Upinając kręcone długie włosy warto wydobyć z nich wszystko co najlepsze. Loki doskonale wyglądają upięte delikatnie ozdobną klamrą na czubki włosów, a na długości rozpuszczone swobodnie. Dzięki temu żaden kosmyk nie będzie przeszkadzał i wchodził w oczy, a jednocześnie loki zostaną wyeksponowane oraz podkreślone w najlepszy możliwy sposób.